izolasyon trafosu

zknac_27

Üye
Arkadaşlar merhabalar,

Kumanda beslemesi için kullandığımız izolasyon trafosunu iptal ederek,kumandayı direk Şebeke üzerinden beslemek ne gibi sıkıntılara sebep olur? Bu sebepten bası ağrıyan arkadaslarımız varsa paylaşabilirler mi?

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Neden iptal etmeyi düşündünüz ? İptal etmeniz halinde,çok sorunla karşılaşır ve işletmeyi sıkıntıya sokarsınız.Ayrıca,iş güvenliği de tehlikeye girer.

Keyfi bir sebepten ötürü değil.Trafoda arıza meydana gelince ve yedeği elimizde bulunmadığından ötürü panomuzun kumanda beslemesini sebeke üzerinden verdik.Yaklaşık bir haftadır sistem bu şekilde çalışmaya devam ediyor.Bu panoda durmaması gereken bir bölümü etkileyen bazı kısımları besliyor.Trafo gelse bile sistemi durdurup monte etme sansımız pek yok gibi...Bu sebepten bu sekilde calısmasının büyük bır sıkıntıya yol acıp acmayacağını;örneklerinin olup olmadıgını ögrenmek istedimm...

kumanda devresini direk şebekeye bağlayıp çalışabilir ama voltaj dalgalanmalardan çabuk etkilenir kontaktor ve role bobinlerinin yanmasına sepep olur ayrıca elektronik devre varsa onlarda etkilenir. bu nedenle izalasyon trafosu kulanılır.
trafo gelse bile sistemi durdurma şansımız yok diyorsun bu mazeret deyil arıza yaparsa ne yapacaksın
sürekli çalışması gerekli yerlerde iki devre yapılır

kumanda devresini direk şebekeye bağlayıp çalışabilir ama voltaj dalgalanmalardan çabuk etkilenir kontaktor ve role bobinlerinin yanmasına sepep olur ayrıca elektronik devre varsa onlarda etkilenir. bu nedenle izalasyon trafosu kulanılır.
trafo gelse bile sistemi durdurma şansımız yok diyorsun bu mazeret deyil arıza yaparsa ne yapacaksın
sürekli çalışması gerekli yerlerde iki devre yapılır

Bana kalsa ben sistemin bu şekilde beslenmesine de karşı çıktım ama benim bağlı olduğum kişiler onay verdikten sonra cok da bise yapamıyorum.Sorumluluk bende değil anlayacığın.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri