Izolasyon trafosu topraklaması üzerine

Dimmer kullanıyorsanız bunlar çok fazla parazit yayabiliyor. Ethernet bağlantısını bile kesintiye uğratıyor.

Ayrıca parazitlerden çok muzdaripseniz evde LED veya tasarruflu ampul değil klasik ampul kullanın.
Ayrıca Faraday kafesi de düşünülebilir.
Hocam pazartesi ilk olarak hazırdaki şeyleri yapıp bir deniycem eğer sorun devam ederse sizin dediğinizde aynı şekilde parazitleri yok edebilmek için güzel duruyor. Eğer vaktiniz olursa Faraday kafesi için sizi rahatsız etmeyi isterim. Ayrıca yardımınız için çok teşekkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yeni bir gelişme oldu anlatmak ve fikirlerinizi almak isterim. İki topraklama biri girişe biri çıkışa şeklinde trafoya bağladım emi filtreleri ile ancak bu çözüm olmadı. Son olarak topraklamayi komple izole trafodan söktüm ve dip ses sıfıra indi. Şimdi sorum neden izole trafodan toprağı komple sökünce sorun çözülüyor ve en önemlisi izole trafoyu topraksız kullanmak tehlikeli mi. Şimdiden cevap verebilecek herkese çok teşekkür ederim

Yeni bir gelişme oldu anlatmak ve fikirlerinizi almak isterim. İki topraklama biri girişe biri çıkışa şeklinde trafoya bağladım emi filtreleri ile ancak bu çözüm olmadı. Son olarak topraklamayi komple izole trafodan söktüm ve dip ses sıfıra indi. Şimdi sorum neden izole trafodan toprağı komple sökünce sorun çözülüyor ve en önemlisi izole trafoyu topraksız kullanmak tehlikeli mi. Şimdiden cevap verebilecek herkese çok teşekkür ederim
İzole trafoların çıkış ucuna topraklama yaparsanız izole özelliği gidertrafo kasasına topraklama yapılabilir ama trafoyu saran gövdeye kablo birleştirmişse trafo çıkışları gövde ile kısa devre olur topraklama izole özelliğini bozar bunu kontrol etmek lazım trafonun gövdesine kontrol kalemiyle dokununca kontrol kalemi parlak yanıyorsa trafo çıkışlarını mutlaka kontrol ettirin eğer kısa devre yoksa yine kontrol kalemi yanıyorsa trafoyu güvenli bir yere montajlayıp böyle kullanın bence

İzole trafoların çıkış ucuna topraklama yaparsanız izole özelliği gidertrafo kasasına topraklama yapılabilir ama trafoyu saran gövdeye kablo birleştirmişse trafo çıkışları gövde ile kısa devre olur topraklama izole özelliğini bozar bunu kontrol etmek lazım trafonun gövdesine kontrol kalemiyle dokununca kontrol kalemi parlak yanıyorsa trafo çıkışlarını mutlaka kontrol ettirin eğer kısa devre yoksa yine kontrol kalemi yanıyorsa trafoyu güvenli bir yere montajlayıp böyle kullanın bence
Hocam tarafonun faz giriş çıkışları hariç gövdede hiçbir yerinde kontrol kalemi ile dokununca ışık yanmıyor. Hatta trafonun bağlı olduğu cihazlarin gövdelerinde bile denedim ışık yok. Bu sağlıklı çalıştığını ve bu şekilde kullanabileceğimi mi gösterir sizce. Birde trafo dibimde duruyor tehlikeli mi bilmiyorum

Hatta trafonun bağlı olduğu cihazlarin gövdelerinde bile denedim ışık yok. Bu sağlıklı çalıştığını ve bu şekilde kullanabileceğimi mi gösterir sizce. Birde trafo dibimde duruyor tehlikeli mi bilmiyorum
Işık olmaması güzel ama trafoyu insanların dokunamayacağı yere kaldırın trafo yanar arıza yaparsa sorun olabilir

Işık olmaması güzel ama trafoyu insanların dokunamayacağı yere kaldırın trafo yanar arıza yaparsa sorun olabilir
Çok teşekkür ederim aklima güzel bir fikir var oraya alicam artık :) normalde işim bitince fişini çekip öyle bırakıyorum dokunamayacaim şekilde dibimde ama olsun uzağa koymak daha mantıklı

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri