Istenilen data lara veri girmeden start butonu aktiflenmiyecek

DELTA DOP B HMI data girmeden start aktiflenmiyecek

• DELTA DOP B HMI data girdikten sonra star aktif olacak

Oy: 0 0.0%
  • DELTA DOP B HMI data girdikten sonra star aktif olacak

Oy: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

ANTEK

Üye
Mrb ,
Ben bir proje uzerinde calisiyorum ve HMI uzerinde koymus oldugum sayi gir butonlarina sayi girmeden ( 4 adet ve $0.2 boton ) start boton u aktif olmamasi gerekiyor,
yani : tum 4 adet istenilen sayilari girdikten sonra plc ye yazdir komutu $0.2 bastiktan sonra start botonu aktif olacak. bu konu hakkinda bana yardimci olmanizi rica ediyorum
simdiden tesekkur ediyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Antek Merhabalar;
girdiğiniz 4 sayı şifre gibi işlem yapacak ,yoksa bir değer ataması mı olacak,eğer şifre ise butonun görünürlüğünü şifreye bağımlı yapabilirsiniz,eğer değer atama yapacaksanız plc den bir değer atama tamam biti ayarlayın değer atama tamam olduğunda biti set edin,set ettiğiniz bit ile butonu görünür yapabilirsiniz..
Bir de hangi marka ekran ve plc kullanıyorsunuz

Kolay Gelsin

Mmtkaya mrb , , cok tesekkur ederim cevabiniz icin,
benim Delta DOB - B hmi elimde mevcut , ayrica bu islemi macro ile mumkun mu acaba , yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim.

iyi gunler dilerim

ButonHMIGösterGizle[Bool] :=
(GirilenSayı1==İstenenSayı1) AND (GirilenSayı2==İstenenSayı2) AND
(GirilenSayı3==İstenenSayı3) AND (GirilenSayı4==İstenenSayı4);

"ButonHMIGösterGizle" bool tipindeki değişkeni butonun visible özelliğine bağlayıp gösterip gizlenebilir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri