Istanbul altunizade usta kalfa cırak

GUNAY ELEKTRIK

Paylaşımcı üye
Katılım
7 May 2011
Mesajlar
886
Puanları
108
Yaş
57
Konum
İSTANBUL
Çok basit forumda elektrik malzemesinin sahteliğinden bahsederken bu konuyada değinmek zorunluluğu hissettim. Biz elektrikçiler birbirimizin önce kuyusunu kazıyoruz. Müteahitin afedersiniz köpekliğini yapıyoruz. İş kaçmasın diye ucuza işi alıp çalıştırıldığımız emekçilerden kesiyoruz. Malzemeden çalıyoruz işçiyi köle gibi çalıştırıp hiç bir hak vermiyoruz. iş bitmeden günü birlik inşaatların temizliğini işçiye yaptırıyoruz.
EEE bunu gören müteahhit ayağı yer tutmuş işine gelirse diyor veya parayı ödemede ya sallıyor yada sırra kadem basıyor. Benim kendim adama iş yaptım sözleşme yaptım iş bitti para yok sallayıp durunca o sinirden polise gittim adam vurmanın cezası nedir deyince mesele ne dedi anlattım. Sen suç işliyorsun adama hiçbir şey diyemezsin mahkemeye ver dedi. ssk ya gittim oda kırk dereden su getirdi. Avukata sordum delilin varmı dedi, sözleşmem var dedim ondada aynısı ve noter huzurunda imzalanmış olmalı yoksa işe yaramaz. Mahkemede iki sene sürer dedi. Şimdi sorarım arkadaşlar nasıl kime güvenip iş alacağız veya kime güvenip çalışacağız? K.bakmayın başınızı ağırttım. SAYGILAR.
 
Konu Sah
wolflane

wolflane

Üye
Katılım
2 Eyl 2010
Mesajlar
647
Puanları
8
Yaş
42
Sosyal medyaya bakıyorum da, elektrikçilik gibi tacize uğrayan başka meslek yok. Nasıl beceriliyorsa elektrikçilik rekor düzeyde ayağa düşürülüyor.
haklısın ben bile 30 yıldan sonra başka be iş yapabilirim diye arayış içersindeyim
 

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,874
Mesajlar
753,215
Kullanıcılar
397,017
Son üye
5.Bülbül
Üst