Ispsoft timer

Merhaba arkadaslar
Ispsoft da timer kullanirken saat diliminde işlemler yaparken timer çalışmıyor
Örneğin
5 saatlik bi sure saydirmam gerekiyor
Hmi dan gelen data yi milisaniyeye ceviriyorum ama sorun şu ms verisi cok büyük olduğu icin tmr saymıyor ben farkli yapmak zorunda kaldim ama yinede nedenini merak ediyorum farkli sekildemi yapiliyor onuda bilmiyorum yoksa timer belli bi büyüklükten sonraki verileri saymıyor mu.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öncelikle Merhaba;
Timer sayacını 32Bit olarak kullanmayı deneyebilirsin. Ms olarak degerler cok büyük oldugundan muhtemel makina anlamayacaktır. yada harici bir pulse sinyali üretip inc ile saydırabilrisin. Ayrıca ms neden çevirmen gerektiğini anlayamadım bu konuya acıklık getirirsen belki sorun daha anlaşılır olur.

Öncelikle Merhaba;
Timer sayacını 32Bit olarak kullanmayı deneyebilirsin. Ms olarak degerler cok büyük oldugundan muhtemel makina anlamayacaktır. yada harici bir pulse sinyali üretip inc ile saydırabilrisin. Ayrıca ms neden çevirmen gerektiğini anlayamadım bu konuya acıklık getirirsen belki sorun daha anlaşılır olur.
Cevabiniz icin teşekkür teşekkürler
32 bit kullandim olmadi bende sonrada inc kullanip yaptim ms ye cevirmem sundan dolayu pragramu kullanici dk veya saat cinsinden yaziyor timer de ms olarak calistigi icin mecbur ms ceviriyorum ama 3 saati ms cevirince cok büyük bi veri oluyor bu sekildede timer calismiyor anlam veremedim ispsoft da da yeniyim baska türlü varmi yapma sekli onu merak ediyorum

Cevabiniz icin teşekkür teşekkürler
32 bit kullandim olmadi bende sonrada inc kullanip yaptim ms ye cevirmem sundan dolayu pragramu kullanici dk veya saat cinsinden yaziyor timer de ms olarak calistigi icin mecbur ms ceviriyorum ama 3 saati ms cevirince cok büyük bi veri oluyor bu sekildede timer calismiyor anlam veremedim ispsoft da da yeniyim baska türlü varmi yapma sekli onu merak ediyorum
birde şunu deneyebilirsiniz mesela her 1 saniyede bir registere atayıp daha sonra her 60 saniyeyi farklı regirtere atayıp timerı yormamış olursunuz yani kısaca arkada bir matematik fonksiyonu deneyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri