Ispsoft mov komutu

Merhaba arkadas ispsoft da yeniyim
Move komutunda anlamadigim bir nokta var
Real sayilar da mov islemi yaptiramadim
Dmovr komutunu seciyorum ve data lar ise giris çıkış real oldugu halde compile yaptigimda error code 1003 hatasını veriyor ve sonrasinda biraz arastirdiktan sonra dmovr de girisinde adres olmayacakmis veri direk yazilacakmis

Kisacasi ben real olan bir data yi real olan dataya gondermek istiyorum nasil yapariz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
DMOV komutunu kullanın ve adresleri 32 bit olarak atayın yani kullandığınız adresten sonra 4 adet word alanını başka yerde kullanmayın.
View menüsünden görüntüleme formatını FLOAT yaparsanız noktalı sayıları gözlemleyebilirsiniz.
Örnek =
LD DMOV D0 D4

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim hemen denicem zahmet olmassa bir soru daha sormak isterim sizler icin cok kolay dir ama daha deltanin mantigini anlayamadim fp win pro 7 de tüm adreslerin türlerini belirmet gerekiyor illegal islem yapamiyorsun ispsoft biraz farkli galiba
Sorum şu islem yapan bloglarda mesala sclp veya dsclp de girisler 4adet kendi parametreleri ve ölcüm girişi var ama cikisini real istiyorum monitorden de baksam view de degistirsem çıkışta real sonuc alamadim
Allah razi olsun internette de cok video paylasan arkadaslar var belki 80 90 yakin rahat video izlemişimdir ama real veri tipi ile alakali pek biresey bulamadim
Bu nu nasil oluyor veya nasil yapmamiz gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri