ISD serisi entegreler ile ses kaydı

baykoyu

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Başladığım projede ses kayıt entegresi kullanmam gerekiyor. Kullanacağım entegrenin ses kalitesinin ve maliyetinin tatmin edici olması mümkünmüdür ? önerdiğiniz entegre varmdır.
Ayrıca diyelim ki 120 sn lik kayıt süresi olan hafızayı nasıl bölebilirim amacım süreyi yaklaşık olarak 3 veya 2 ye bölmek ve mikrodenetleyiciden gelen tetiğe göre istediğim kaydın çalması bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

iyi çalışmalar...

dedigin entegrenin 4 e böleni var daha önce kullanmıstım apr 9600' ü incele.4 adet secme girisi var hangisini secersen ona kayıt yapabiliyorsun.kolay gelsin

teşekkürler incelemeye başladım şimdi
sizede iyi çalışmalar dilerim...

ne yazıkki projede kısıtlamaya uğradım kullanmam gereken entegre ısd1790 olarak belirlendi bu durumda ne yapabilirim 3 adet mesaj kaydetmem gerekmekte

bence bu entegre ilede mümkün.anladıgım kadarıyla bu entegre telefonlarda kullanılanlardan.en güzeli bir tane alıp test bordu üzerinde calıstırarak görmek.kullanmayacagın mesajı pas gecersin.neticede kontrolü bir microişlemciyle yapacaksın.

Hocam ısd1760 datasheehtideki devrenin aynısını kurdum fakat sonuç alamadım sıyırdım artık kafayı :D

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim devrem gayet güzel bir şekilde çalıştı...
Herkese iyi çalışmalar...

Tam herşey bitti eve gidiyoruz derken yine mi sorun çıkar ya
Acaba bu ISD1760 a mikrofon değilde başka bi şekilde ses kaydı yapmamız mümkünmüdür yani ben bir ürün oluşturmak istiyorum fakat her cihaza tek tek mikrofondan ses kaydetmek sıkıntı bunun daha kolay bir yolu varmıdır acaba ? Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar...

pc mp3 çalar ile kayıt mümkündür araya buffer koyarsanız daha iyi olur mikrofonu kaldırın ver mic+ daki 2 4.7k direnci 4.7uf kontansatörü kaldırın 0.1uf lar yerinde kalsın ses kaynağının canlı ucunu bu mic+ ya toprak ucunuda mic- ye bağlayın tabi arada 0.1 uf lar var.... kolay gelsin

Ekli dosyalar

• ISD1700-circuits.jpg
    ISD1700-circuits.jpg
    46.9 KB · Görüntüleme: 2
mic+ mic- uclarını iptal et anln ucuna 0.1 uf kondansatörle devam et en temizi ses temiz çıkar canlı ucu analn a toprağıdAa toprağa ....kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri