ISD li SES KAYIT DEVRESİ ÜZERİNE...

elektrofizikci

Usta Üye
uzun zamandır yapmayı planladığım ses kayıt devresini bugün hallettim şükür... bişey yapacağımdan değilde kalitesini merak ettiğimden yapmak istiyordum... devreyi kuracaktım baktım hazır kiti var, aynı fiyata gelecek hiç uğraşmadım açıkcası... çok güzel kaliteli bi devre bulduğumu düşünüyorum.. ses kayıt kalitesi çok iyi... parça parça kayıt özelliği var, parçalardan parçaya atlama tuşu var, ses için küçük bir anfisi var ve ses şiddetini ayarlayabilen potansiyometresi, ses kalitesini ayarlayan bir de trimpotu var.. 9-12 v ile çalışıyor. ses kayıtı küçük mikrofonla yapıyor ayrıa audio girişi de var...

şuan elimde ve onla oynuyorum.. plastik kutu almıştım geçen onun içine yerleştirdim devreyi. şimdide bozuk bir hareket sensörlü lambanın devresini aldım pırını söktüm. inceleme amaçlı, sonra bu ses kayıt devresine koyucam...yanına yaklaşınca HOŞGELDİNİZ diyecek...

Devreyi alırken ISD entegresinin şirketi sattığını daha üretilmediğini duydum satıcıdan, ne kadr doğru bilemem...

bunlarla uğraşırken şu geldi aklıma,
1-bu ısd entegreleri pahalı birazda, şu ucuza satılan konuşan oyuncaklardaki devrelerdeki ses i değiştirme şansımız olamaz mı?
2-aslında onlarda bir kayıt devresi değilmidir?
3-aramızda bunu deneyen uğraşan veya be nsorduktan sonra uğraşmayı deneyecek olan var mı :)
4-ayrıca ses kayıt devreleri ile ilgili her türlü tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?
sağlıcakla...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri