Isıl işlem için nasıl rezistans secmeliyim

semih1616

Üye
Merhaba değerli abilerim kardeşlerim bir ısıl işlem fırını yapmak istiyorum. Gaz beton ateş tuğlası vs aldım fırını oluşturmak istiyorum alacağım sıcaklık 800 derece yeterli olacaktır fakat bu derecelere ulasabilecek rezistans bulamıyorum bulduğum da özel tel yapılması gerekiyor diyorlar onun kilosu da 30 euro bunun başka bir çözümü yada onerebileceginiz rezistans çeşidi var mıdır ?

Evet tabikide Türkiyede üreten firmalar var ama ateş pahasi açıkçası o kadar miktar şuan için veremem. Belki deneyen vardır istediğimiz derecelere ulasabilecegimiz rezistans çeşidi mutlaka vardır. Ama rezistans firmalarına gittiğimde hep tel sarımı yapılacak hesap yapılması gerekiyor diyorlar. Ölçülerimiz rezistansin ölçülerine göre uyum saglayabilirim ama tahmini 20 cm genişlik 40 cm yükseklik 40 cm boy olabilir metal parçalar asicam içerisine aksi takdirde yamuk koyduğunda parçalarda yamulma olacaktır her 100 adetten 20 30 adeti fire verir

Evet tabikide Türkiyede üreten firmalar var ama ateş pahasi açıkçası o kadar miktar şuan için veremem. Belki deneyen vardır istediğimiz derecelere ulasabilecegimiz rezistans çeşidi mutlaka vardır. Ama rezistans firmalarına gittiğimde hep tel sarımı yapılacak hesap yapılması gerekiyor diyorlar. Ölçülerimiz rezistansin ölçülerine göre uyum saglayabilirim ama tahmini 20 cm genişlik 40 cm yükseklik 40 cm boy olabilir metal parçalar asicam içerisine aksi takdirde yamuk koyduğunda parçalarda yamulma olacaktır her 100 adetten 20 30 adeti fire verir
Eleketrik faturasını da hesaba kattınız mı?İndiksiyon fırınları daha verimliymiş

Eleketrik faturasını da hesaba kattınız mı?İndiksiyon fırınları daha verimliymiş
Elektrik faturası önemli değil maksat işimiz görülsün acil ısıl işlem görmesi gereken parçalar oluyor 1 gün bile bekleme şansımız olmuyor

ben daha önce sizin bahsettiğiniz sıcaklıkta çalışan fırınlarda çalıştım.Benim çalıştığım fırınlar doğalgazlı fayans (karo) pişiren fırınlardı ve içlerinde rulolarla karoları düşük sıcaklıktan yüksek yüksek sıcaklığa ve yine kademeli olarak sıcaklığı düşürüp dışarı çıkarıyordu ama biizm fırınlarda sıcaklık ayarı çok hassastı.Sıcaklık 10 derece oynasa karoların renkleri bozuk çıkıyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri