Iron Man Pnömatik Sistem

Merhaba arkadaşlar,

Pnömatik hakkında çok az bilgi sahibiyim.
Yapmak istediğim, Kendim tasarlayarak üreteceğim zırhın içine daha fazla kas gücü için pnömatik sistem kurmak.

Linkteki 3d model tam olarak anlatıyor.
Pneumatic Mark 1 by Christan Mesh is Iron Man - Google 3D Warehouse

Mobil bir araç için yapılıp yapılamayacağından emin değilim.
Çünkü hava bittiğinde yeniden kompresör ile doldurulması gerekiyor diye düşünüyorum.
Yani doldurulsa bile ne kadar süre dayanır hiç bir fikrim yok.
Tüplü dalış yapıyorum oradan yola çıkarak en fazla 1 saat dayanacağını düşünüyorum. :) Burdaki güç tüketimi nedir bilmiyorum.

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

farklı çok farklı. pnömatik sistemlerde dalgıç tüplerindeki gibi kullanılmaz hava.devir daim yaptırılır.ayrıca hava pahalıya patlar gücüde az olur yag dene.

hayal gücü mühendislik gerçekleriyle törpülenmemiş birini görmek güzel...

Allah yolunu açık etsin.

Arkadaşım fikrin çok yaratıcı ancak pnömatik için biraz fazla zorlayıcı. Öncelikle pnömatik silindirler Çok fazla kuvvet iletemez(havanın sıkışıtırılabilir olmasından kaynaklı) iletmek istediğin kuvvetleri uygulayacak pistonlar mobil bir tasarım üzerinde taşımak çok zor ama bence bu projene sonuna kadar devam et belki bir iron man olmazsın ama daha yararlı bir işte kullanabilirsin. mesela yürümekte zorluk çeken insanlara yararlı bir hale getirip onlara yardım edebilirsin.

Selam,

Sizin elektromekanik kullanmanız gerekir. Servoları araştırmanızı tavsiye ederim.

Analyzer

şahsen hava ile ugraşmak yerine verim hesaplamakla harcıyacağın zamnı servo motorlar için harcarsan daha iyi olur gibime geliyor. tork kontrolu yada güç kontrolu hava ile mumkun olmayacagından fikrin uzun sure askıda kalabilir. çalışmanda sana yardımcı olmak isterim irtibat kurarsan...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri