IR2153 50v +- smps

hlyahkan

Paylaşımcı üye
.................
ben bu devreyi yaptım fakat çıkış voltajı 700 lerde gözüküyor ne yapayım derken ölçü aletim dijital ve smps devreler yüksek frekansla çalıştığı için yanlış gösteriyo olabilir diye düşündüm. sonra girişte regüle edilen - uçla trafonun çıkıştaki ortak topraklama ucunu bu - ye bağladım ve ölçü aletim 100 voltu gördü araya 100 ohm direnç koydum bu smps ile amfi çalıştırcam acaba bi sorun olurmu diye soracaktım... trafoyu kendim sardım nasıl derseniz primer sargısı 2 aşamadan oluşuyor. ilk çift kabloyla 33 tur sardım düzenli sarılacak yoksa trafo ve mosfetleriniz ısınır ve kayıp artar sonra sekondere geldik tekl, kalın kabloyla 23x2 tur sardım üzerini izole edip +- 12volt için 6x2 spir sardım onuda izole edip tekrar primer sardım yine aynı kalınlıkta ve çift kablo ile 33 tur olacak alttaki primerle üsteki primer seri olacak ve bitti .... entegreninde daha sağlıklı çalışması için 1 wattlık küçük trafoyla besledim

devremin resmini atmak isterdimde nerden atacam bulamadım.. saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Devrenin bulunduğu sitede sorunuzu yorum olarak ekleyin, yardımcı olurlar.

teşekkür ederim ama yapmak isteyen arkadaşlar olur diye neden böyle oldu diye tartışmak için buraya açtım konuyu. teşekkür ederim yinede.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri