IR mesafe uzatma

cankara

Üye
merhabalar ..
bir sorunum var arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
recevier dan alıcı yı çıkarttım. dt8 kablo nun 3 rengini kullanarak 15 m taşıdım.alıcıyı 15 m uzaga taşıdım.fakat verici ile denediğimde çalışmadı .yada 10 kez bastıgımda kumandaya sadece1 kez başarılı oldu.kabloyu kesip 5 m yaptıgımda hertürlü çalıştı. fakat benim 15 m den kumanda edebilmem lazım.nasıl bir çözüm önerirsiniz?IR alıcı verici arasına wifi koyabilirmiyiz?mesafeyi arttırmak için ..

kablonun iç direncini hesap etmemişsin, çalışması için voltajı tamamlaman lazım, yani extra güç vermen lazım,

RF araya koyan var lens takan vardı (video vardı arasam da bulamadım :() ...

İr ledli yada rf kumandalarda herhangi bir tuşa basıldığında ilgili kod defalarca alıcıya gönderilir. Alıcı sinyali programda belirlenen sayıda ard arda okumuş olması gerekir. Tabi bu çok kıs sürede gerçekleşiyor. Ardarda okuması gerekir çünkü başka sinyallerle karışmadığının sağlamasıdır ve önlem amaçlıdır. Mesafe artırıldığında paskomya'nında belirttiği kablo direncinin yanında mesafenin artmasından oluşan optik kayıpları da gözardı etmemek lazım. Özellikle açık alanda optik kayıplar çok daha fazladır. Bir yana kayar kapı uygulamasında her gün sabah saatlerinde kapı açıldıktan sonra kapanmıyordu. Fotoselin alıcısı güneş ışığını aldığı açı vericinin gönderdiği sinyalde parazit sebep oluyordu. Güneş siperliği ile sorunu çözdük. Senin çözümün ise öncelikle paskomyanın bahsettiği voltajı tamamlanan.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri