IR açıkken ekrandaki elektronik devre izleri

Cenk85

Üye
Çin'den bir ip kamera aldım.

Kamera gayet güzel ancak gece IR açıkken ekranın kenarlarında elektronik devre desenleri görüyorum.

IR modülü bozuktur diye yenisini alıp taktım ancak yine durum aynı.

Aliexpress'ten bu işlerden anlayan bir satıcı buldum resimleri gönderip durumu anlattım. PCB'yi resim sensörünün alt kısmını siyah kalemle boya demiş. Yada kalın bir kağıt yapıştır yazmış.

Neresi olduğunu tam anlamadım, yanlış iş yapmak istemiyorum. Adam da cevap vermeye pek hevesli değil.

Acaba aranızda nereyi boyamam gerektiğini bilen var mı?

Görüntünün ve adamın yolladığı pcb nin resmini atıyorum...

Screenshot_2018-04-14-23-10-14.png

pcb.png

kamera camdan yansıyan pcb yi gösteriyor. siyah mat bir maske yapıp kamerayı engellemeyecek şekilde yapıştırın.

kamera camdan yansıyan pcb yi gösteriyor. siyah mat bir maske yapıp kamerayı engellemeyecek şekilde yapıştırın.

nereye yapıştıracağım? şu resimdeki yeşil bölge ile beyaz çizgiler arasında kalan kısıma mı?

Diğer .
Cam / Pencere Kullanımı ve Yansıma Sorunu
Bir kızılötesi güvenlik kamerası camın arkasına yerleştirildiğinde, kızılötesi yansıma meydana gelebilir ve bu kötü görüntülere neden olur.
Bu nedenle kızılötesi kameraların kesinlikle cam gibi yansıtıcı yüzeylerin arkasına koyulmaması gerekir. Ayrıca, montaj yapılırken tavan ya da iki duvar arası gibi herhangi bir nesneye çok yakın olacak şekilde konumlandırılmamalıdır. Aksi takdirde kameranın IR LED'leri engellenecek ve kızılötesi yansıma yaratacaktır.

bence IR pcb sini gösteriyor, dediğiniz gibi camdan yansıyan. diğerini boyadım değişen bir şey olmadı.

ancak o ir ledlerinin arası nasıl boyanır hiç bilmiyorum.

Diğer .
Cam / Pencere Kullanımı ve Yansıma Sorunu
Bir kızılötesi güvenlik kamerası camın arkasına yerleştirildiğinde, kızılötesi yansıma meydana gelebilir ve bu kötü görüntülere neden olur.
Bu nedenle kızılötesi kameraların kesinlikle cam gibi yansıtıcı yüzeylerin arkasına koyulmaması gerekir. Ayrıca, montaj yapılırken tavan ya da iki duvar arası gibi herhangi bir nesneye çok yakın olacak şekilde konumlandırılmamalıdır. Aksi takdirde kameranın IR LED'leri engellenecek ve kızılötesi yansıma yaratacaktır.

Cam arkasında kullanmıyorum elimde camdan dışarı çıkarıp deniyorum. Cam olarak sadece kameranın kendisinin kasa camı var.

kameranın kasa camına çıkarın görüntü düzeliyor mu ? ( camsız )
düzeliyorsa anti reflektif kaplama ile test edin

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri