Iplik kontrol switchleri

keremx

Üye
merhaba, fotoğraftaki gibi mekanik bir switch ile iplik makinasında ipliğin kopmasını kontrol ediyoruz.
bu veya buna benzer bir ürün nereden bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_2449.jpg
    IMG_2449.jpg
    236.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2450.jpg
    IMG_2450.jpg
    271.6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2451.jpg
    IMG_2451.jpg
    229.9 KB · Görüntüleme: 14
İplik sarma makinalarının tamirinde resimdeki limit switchleri kullanıyordum,benzeri bir ürün akuple edilebilir sanırım .Limit switch olarak araştırın mini limit switch te olabilir.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 41CAhmwtvoL._SY355_.jpg
    41CAhmwtvoL._SY355_.jpg
    9.4 KB · Görüntüleme: 11
İplik sarma makinalarının tamirinde resimdeki limit switchleri kullanıyordum,benzeri bir ürün akuple edilebilir sanırım .Limit switch olarak araştırın mini limit switch te olabilir.Kolay gelsin.
ustam bu domuz kuyruğu dediğimiz parça buna bağlanabilir mi veya öyle bir uygulama gördün mü hiç bu konuda bir bilgin var mı?

ustam bu domuz kuyruğu dediğimiz parça buna bağlanabilir mi veya öyle bir uygulama gördün mü hiç bu konuda bir bilgin var mı?
Öncelikle böyle bir uygulama sadece sarma makara sarma makinalarında yaptım daha komplike bir iplik makinasında yapmadım fakat iş gördü.İplik sarma makinaları aynı mantıkla çalışıyor bildiğim kadarıyla fakat bu trikotaj örme makinasına ait bir parça ve sanırım gergiyi ayarlayan yani kontağın değme durumunu ayarlayan bir vida var galiba bunlarda ,yanlışsa düzeltin benimki bir fikir denemek lazım.Benim kanaatim olabilir bir kaç çeşit röle ile denemek lazım ,resimdeki,parçayı inceleyin iplik sağlamken kontaklar kapalı koparsa devreyi keser sistemi durdurur alarm verir vb. Mini limit switch bu sisteme uyarlanabilir.Trikotaj örme makinaları tamir ustalarına sormak lazım belki .Sizin sorun parçanın tamirimi,pahalı olmasımı ,tedariğinin olmamasımı.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri