Ip kamera'dan telefonuma nasıl görüntü aktarabilirim ?

Herkese kolay gelsin ...

Elimde neutronun ip dome kamerası var herhangi bir aracı ekipman kullanmadan telefonumdan nasıl görüntü alabilirim ? aşamalı olarak anlatabilir misiniz ?
teşekkür ederim

Dışarıdan erişilebilir bir ağda ise (bazı internet sağlayıcılar sanal ip dağıttıklarından dışarıdan erişim olmuyor) NAT ayarlarını yaparak atanan port üzerinden erişilebilir. Desteği varsa bazı kayıt cihazlarında olduğu gibi karekod/seri no ile de erişilebilir.

.. kamera wifi kamera ise kurulum yaparak ve telefonu paylaşıma açarak görüntüleyebilirsin. İlgili programı telefona kurmak gerekir.Başka ekipman gerekmeden bu şekilde olur. İnternetten izlemek istenirse ikinci bir cep telefonu veya kayıt cihazı gerekir.

Herkese kolay gelsin ...

Elimde neutronun ip dome kamerası var herhangi bir aracı ekipman kullanmadan telefonumdan nasıl görüntü alabilirim ? aşamalı olarak anlatabilir misiniz ?
teşekkür ederim
Kamerani adsl üzerinden statik ip ile ağa baglayip verdiğin ip üzerinden baglanabilirsin diye düşünüyorum

Dışarıdan erişilebilir bir ağda ise (bazı internet sağlayıcılar sanal ip dağıttıklarından dışarıdan erişim olmuyor) NAT ayarlarını yaparak atanan port üzerinden erişilebilir. Desteği varsa bazı kayıt cihazlarında olduğu gibi karekod/seri no ile de erişilebilir.
hocam sorun bu kameranın bağlandığı internetten telden görüntü alabiliyorum ama başka bir ağa bağlandığım zaman olmuyor . Bu konuda NAT ayarlarını modem arayüzünden mi yapacağım ? veya nasıl yapacağım .
Kamerani adsl üzerinden statik ip ile ağa baglayip verdiğin ip üzerinden baglanabilirsin diye düşünüyorum
hocam bunu yapmayı bilmiyorum tam

NAT ayarı yapılsa bile kameranın bağlı olduğu modemin (ağın) wan ip adresinin bilinmesi gerekir. Bu ya sabit (statik) ip abonesi olarak ya dns abonesi olarak ya da kameranın eposta göndermesiyle olur.
Benim kameralardan birinde bu özellik var. İp değişince eposta ile gönderiyor. Ben de izleme programında değiştiriyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri