ip cam ve web sayfası projem çöp olacak

bygece

Üye
öncelikle vereceginiz cvplar için simdiden tesekkurler
elektronik sektöründe yıllardır hizmet veren bir firmayız güvenlik sektöründede 8 yıldır hizmet veriyoruz neyse kısa keseyim size projemden söz edeyim pek güvenlik degil ama kamera oluncayinede güvenlik

bir adet ip013 d-cam firamsından temin etmiş oldugum ip kameram var 1.3mp ilçenin merkez bir noktasına bundan koydum bu kameradaki asıl amacımız ilçenin web sitesinden bu kamerayı izletmekti fakat bunu basaramadık görüntü almada webden ip adresinden görüntülere bakmada hiç sorunumuz yok yani kamera görevini yapıyor bizim sıkıntımız bunu görüntüyü www.ilçesitesi.com da izletmek

bu işi yaptıgınız için bilirsiniz ip adresine gireriz ve dvr ın genelde linux vs işletim sisteminden kayıtları görüntüleri izleriz kopmle bir panel gelir karsımıza ben bunu degilde sadece ve sadece görütüyü almak istiyorum yani canlı görüntüyü oradan cekip webde izletmek istiyorum bildiginiz gibi ip kameralardada gömülü bir işletim sistemi var ve aynı dvr cihaz gibi davranıyor sıkıntım bundan ibaret kulanan varsa yardıcı olurwsa sevinirim

şöylede olabilir siz daha önce böyle bir proje yapmıssınızdır ip kamera degilde dvr cihaz kullanmısınızdır ve ilçenin yada kurumun web sayfasınından sadece görüntleri izlettirmişsinizdir sadece görüntüler gösterilmiştir veb sitesinde paneller hariç
hangi dvr ile basardınız yada hangi ip kamera ile yada hangi web serverla yaptınız bilginize ihtiyacım var ip013 d-cam firamsının kamerasıyla yaptıysanız dahada makbule gecer şimdiden cvplarınızı beklyorum tesekkurler

slm arkadaşım winamp nin böyle bir hizmeti var araştırmanı tafsiye ederim.... benim başlıca uzmanoldum bölüm kısaca.. uzaktan cihaz kontrol web motor kamera motor vs....

herhangi bir konumlandırma istemiyorum xxl aslında yorumun için tskler inceleyecegim fakat benim istedigim tam olarak karsılayacagını zannetmiyorum bu göruntuleri cogu kişi mediaplayer a gömup oyle yapıyorlar ben bu canlı göruntuyu alıp serverime atmayı ordanda webde göstermeyi dusunuyorum yani yapanların öyle yaptıgını zannediyorum baska çözum yolu olabilirmi tskler şimdiden...

yokmu bir tecrubesi olan arkadaslar

Sony snc rz-30 network kamera kullan. Sunucu tarafında görüntü çoklama yetkilendirme yazılımları gerekli bunları edinmen gerekir. Bu kameralar java platformu kullanır ve unix dir. Kanca atman kolay olacaktır. kolay gelsin..

(Böyle bir uygulama yaptım ama örnek olarak gösteremem.)

stream server diye araştırın biraz

Sony snc rz-30 network kamera kullan. Sunucu tarafında görüntü çoklama yetkilendirme yazılımları gerekli bunları edinmen gerekir. Bu kameralar java platformu kullanır ve unix dir. Kanca atman kolay olacaktır. kolay gelsin..

(Böyle bir uygulama yaptım ama örnek olarak gösteremem.)

uygulamayı dvr cihazlamı yaptınız onu söyleseydiniz keşke yinede tesekkurler
önerdiginiz kamera dıs mekan için uygun olmayabilir yagıs ve kar altında kalacak çünki elimdekini dergerlendirmem mumkunmu gerekirse ip adresini admin şifrelerini özelden paylaşabilirim bakıp çözum uretme konusunda tesekkurler...

Media player server programı var bi araştır istersen.bu tarz programlar bu işi yapıyor.Ben IP kamera görüntülerinin kalitesini düşürüp networkten izletmek için bakmıştım bir ara

kameran medıa playerden ızlenebılır mı onu teyıt edelım once cvp hayır sa
media player dan ızlenebılır ıp kameralar mevcut ondan al bıtane
sonra medıa player ı acıp ctrl+u yap cıkan url ekranına localde ısen local ıp nı dısardan ızleyeceksen dıs ıp nı yaz
goruntu geldı varsayalım bır sonrakı asama sıstemı web sıtesne entegre etmek olacak
bunun ıcın

<object id="mediaPlayer"
width="320"
height="300"
classid="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95"
codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701"
standby="Microsoft Windows Media Player bilesenleri yukleniyor.."
type="application/x-oleobject">
<param name="FileName" VALUE="dosya_adi.wmv">
<param name="ShowControls" value="1">
<param name="AutoStart" value="0">
<param name="ShowDisplay" value="False">
<param name="AutoRewind" value="0">
<param name="PlayCount" value="3">
<param name="ShowStatusBar" value="1">
<param name="ShowGotoBar" value="0">
<param name="AutoSize" value="0">
<param name="EnableContextMenu" value="false">
<param name="BorderStyle" VALUE="1">
<param name="DisplayForeColor" VALUE="0">
<param name="DisplayBackColor" VALUE="0">
<embed type="application/x-mplayer2"
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/Downloads/Contents/Products/MediaPlayer/"
filename="dosya_adi.wmv"
src=" cameranın baglı oldugu ip adres"
name="mediaPlayer"
autostart=0
showcontrols=1
showdisplay=False
showgotobar=0
enablecontextmenu=false
showstatusbar=1
autosize="0"
width="320" height="300">
</embed>
</object>

kodları bır webmaster sıteye entegre edebılır egerkı bır web master yoksa bu konu hakkında yardımcı olabılırım

cevap için tesekkurler fakat desteklemiyor dediginiz gibi kamerayıda aldık iki ay oldu webmaster sorunu çözemedi şimdide degiştirelim diyor fakat satıcı firmaya nasıl iade edeyim bunu bende satıcıyım ithalatcı firma iki ay sonra geri alma ihtimali yok gibi bişey kayıt cihazı kullansam bu sistemde nasıl olur yada bu kamerayla işi kesinlikle bitirememmi

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri