inverter kaynak makınalarının arızaları bulundu ılan

her nevı ınverter kaynak tamırınde tknık desdek verılır

fotoğraf0002.jpg

fotoğraf0010.jpgfotoğraf0007.jpg bunlar daha bırkac tanesı yapılanların bunun gıbı daha neler neler

fotoğraf0005.jpg fotoğraf0004.jpg fotoğraf0006.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım kaynak makinasının çalışma prensibi ile ilgili dökuman veya anlatım varsa yayınlaya bilirmisin

tabı neden olmasın

1. ınverter kaynak makınaları 5 kısımdan olusur genel olarak bunlar 1- gırış katı 2- surm katı 3-dorulmac 4- osilatör son olarakta soklam a bonıyle cıkıs alınır:)

fotoğraf0018.jpgfotoğraf0019.jpg torc tamırıde yapıyoruz her nevı kaynak tamırı

fotoğraf0041.jpg buda benım hurdalıgım

hayırlı olsun hayırlı işler bol kazançlar ;) inverter kaynak makinalarında dediği gibi piyasa tabiriyle alt kart üst kart tanımları vardır.Input kart Output kart çıkış bobini doğrultmaç bölümleri bulunur üst katta bulunan kart genel olarak kontrol görevini alt kartta ise diyot ve IGBT lerin olduğu kısım mevcuttur gerisi metal vida somun ve gövde aksamıdır.

bu sızın dedıgınız sadece expres ve kopyalaı ıcın gecerlıdır genel olarak tek bot vardır
ama genelolarak
degışe bılıyo

fotoğraf0042.jpg buda dıger parcalar

arkadaslar bım orda bısoz vardır ucuzun vardır bı ıletı pahalının vardır bı hıkmetı kısaca senın bahseddıgın makınalar o vıyatlara bulman mumkun dgıl kalıtelı olanı haaaa ıkıncıeldır ayrı

calısmasına gelınce gazla calsananıda var havayla calıcanıda var hem hava hem gazla calısanı var tabı bunların ısmlerı ve kulanım sekılerı varklı

fotoğraf0051.jpgfotoğraf0047.jpg gordugunuz bortta takıldım bana yardımcıolacak arkadas varmı ben bulanakadrr pıratık olsun dıye soyluyom

calısmasına gelınce gazla calsananıda var havayla calıcanıda var hem hava hem gazla calısanı var tabı bunların ısmlerı ve kulanım sekılerı varklı

çok açıklayıcı cevaplar veriyosun bilgiyle taştım şuanda sordugum için özür dilerim ;)

joker arkadasımın diiiiikkkkkaaaattttiiinnneee---------
-------------------------------gaz altı kaynakların calısma pırensıbı----------------------------------
genel olarak bu makınalar 380v olurlar ve ıc yapı olarak 5-6 kısımdan olusurlar bunları soy le sıralayalım 1----sargı kımı[genel olarak 3lu gurup halınde olurlar 2-------kumanda kısmı amper ayarı torc ayarı gıdı ayarları yapmaya yarar 3-------- tabı bu ucuncu makınadan makınaya degısır gaz ventılı yada sulu sıstemlerde vardır suventılıde vardı 4------- tel surme kısmı genel olarak arac sılecek motoruna benzer makara sıstemlerı ve yaylar vasıtası ıle calısr ha bırde makınanın genel olarak kuman da devresı dedıgımız elektronık kart ventıller kontaktorle 24v-----veya 48------ olur lar

daha detaylı bılgı ısteyen lere anlatırım sorun yok

daha detaylı bılgı ısteyen lere anlatırım sorun yok
---------------------------------------------ınverter kaynak makınaların calısma pırensıbı---------------------------------------
ınverter kaynaklar uygulanan 220v enerjıyı kopru dıyotlar vasıtasıyla dogrultur ve kondan satorler sayesınde fılıtreleme yaparak 220v olan enerji 300v un uzerıne cıkarılır ve bunlar artı sı ayrı eksısı ayrı olmak uzere yusek gucte transıstorlerle surulur tabı bunların ısmlerı degısık ola bılır surulen enerji bır tr vasıtasıtla yuksek olan votaj duser ve amper yukseltılır son olarakta bırlesık dıyotlar ıle cıkısa sunuur ve sonolarakta cıkısta cıkısta soklama bobını atılarak devre tamam lanır amper ayarına gelecek olursak en bastakı kopru dıyottan alınan enerjı osılatore verlır vatlı dırencler vasıtası ıle voltaj dusuruluposılator bolumu dedıgımız kısmın deslen mesı saglanır tabı bu cıkısa yakın olan tıra fodan alınan ekstra bır foltaj daha vardırosılator kısmına gelecek olursak aslında cok basıt bır kısım olmasına ragmen cok zordur burda hata bulmak osılatorun verdıgı denge ılede makına amper ayarı yapar bıttttttttttiii--------:)fotoğraf0025.jpgfotoğraf0026.jpgfotoğraf0027.jpg

Tesekkurler ınverterı anladım aslıda benım sordugum ve tam olarak bılmedıgım seyı tam anlatamadım gazsız torc ile kaynak yapan makına varmı tıg denılen makınalar tıg lerde gaz yokmu nasıl elektrotla kaynak yaptıklarının harıcınde torcla kaynak yapıyorlar tıg kaynakları acıklarmısın fıyatlarıda ucuz

MID cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri