inverter ile lokal kompanizasyon

ahabu

Üye
merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim bi konu var, invertorlar motor kontrolu yaptıgımız zaman , cos fi değeri kaç olur, kompanizasyon yapmak gerekir mi_?
Saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yapılması gerekiyor çünküğ invertörü sadece hız kontrolünde kullanıyorsun bunuda frekans kontrolüyle sağlıyorsun.

Invertorler sebeke harmoniklerini bozmazlar, sebekede harmoniklerin olusmasina sebep olurlar. Buna engel olabilmek icin giris reaktorleri kullanilir.
Suruculerin induktif yukleri rezistif yapma yetenekleri yoktur, yani kompanizasyona ihtiyac vardir.
Fakat suruculer motorlari daha efektif calistirdiklari icin ortalama cosFi motor etiketinden yada kontaktorle yol verilmis motorlardan daha yuksek olmaktadir...

anladım sağolun cevablarınız için

Invertörlerın içindekı doğrultmac kondansatörleri, reaktıfıde yukseltme yapar, sıstem kompanzasyonu düşmez ama harmonıkler olusur tabiiki..

Bir yıl önce fabrikadaki motorların önemli bir bölümüne inverter bağladık.O zamandan beri ana kompanzasyon panomuzdaki pekçok grup devreye girmiyor.Eskiden giriyordu.Reaktif oranlarında olumsuz yönde değişme gözlemlemedim.

Bir yıl önce fabrikadaki motorların önemli bir bölümüne inverter bağladık.O zamandan beri ana kompanzasyon panomuzdaki pekçok grup devreye girmiyor.Eskiden giriyordu.Reaktif oranlarında olumsuz yönde değişme gözlemlemedim.

Sağolun deneyiminizi paylaştığınız için

arkadaşlar bende 1 fazlı inverterler hakkında bılgı topluyorum odevım var elınde olan banada yollar mı msn me atarsa sevınırım [email protected] şimdiden tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri