invertırın motora bağlantı şeması atv 11

nitekser

Üye
elimde mevcut olan 220 ve 380 volt çalışan redüktörlü konveyör motorunu ileri geri hızlı ve yavaş olarak çalıştırmak istiyorum bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim herkese kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
elimde atv 11 inverter mevcut daha önce motoru inverter kontrol etmedim o yüzden motora veya invertıra zarar vermekten korkuyorum bağlantıyla ilgili bir şema varsa arkadaşlarım elinde daha rahat hareket edebilirim.

Motor gücü veya güçleri nedir? Kaç adet motor var?
ATV11 demişsin elinde ki ATV11 ???? nedir? Ayrıca elinde sürücü varsa bundan çıkan kullanım kılavuzunda bağlantısı gösteriliyor. Buradan nereyi anlamadın?
Ne öğrenmek istediğini daha detaylı anlatırsan yardımlar daha hızlı ve doğru gelecektir.

klemens kutusunda motoru üçgen bağla inverterin girişlerine l1 l2 l3 diye yazması lazım enerji ver çıkışlarınıda motora bağla u v w diye yazar oda

üçgen230/yıldız400 50 hz 0.12 hp 0.09 kw 1360 devir rediktörlü konveyör motoru
1 adet motor var atv 11 1 faz

arkadaşım 380 volt olan motoru atv 11 ile bağlantısını sormussun eger yanlış anlamadıysam birincisi eger sürücün mone faze ise motoru üçgen baglaman lazım sürücün trifaze ise motoru yıldız baglaman lazım baglantı sekline gelin ce sürücü giriş voltu ve motor bağlantı yerleri bellidir zaten potans baglantı uçları ise com AI1 +10 yazan yerlere ortak uç AI1 yazan yere gelecek sekilde bagla star baglantısı içinse +24 yazan yerle LI1 yere baglarsan ileri LI2 yere baglarsan geri çalışır yani ortak uç +24 yazan yer

arkadaşlar hepinizin yardımları için sağolun fakat biraz saçma gelebilir ama benim detaylı bir elktrik şemasına ihtiyacım var ürünü teslim edeceğimiz depertam elektrik şeması istiyor

hızlı ve yavaş için hangi uşlar bağlanmalı potonsiyemetre kullanılmayacak sabit iki hız olacak

Atv11 besleme 220v ac bu yüzden motor üçgen bağlanır.

ATV11 beslemesi L1-L2 ve toprak bağlantısını yaparsın.
Motor kablosunu U-V-W uçlarına bağlarsın.
+15v ile L1 buton ile bağladığında ileri, +15v ve L2 ucunu buton la birleştirdiğinde geri dönmeyi sağlarsın.
Hız bilgisinide potansiyometre ile vereceksen potun kenar uçlarını +5v ve 0v'ta ayar ucunuda AI1'e bağlarsın.
Bu şekilde ileri butonuna basınca ayarladığın hız kadar hızlı ileri harketi sağlanır.

Burada besleme hattına uygun bir sigorta bağlamanı tavsiye ederim. Oda sürücü devresi etiketinde giriş akım değerine göre seçersin.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri