invertör farkı

ramoli35

Üye
arkadaşlar evime 12000 btu klima alıcam fakat karar veremedim.biliosunuz yeni çıkan invertör tipi klimalar biraz pahalı ama az enerji tükettiği söyleniyor.sizce hangisi daha iyi olur.normal tip klimamı yoksa invertörmü.invertör klima 1500 ytl,electra marka klima 800 ytl.yardımcı olursanız sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İnvertör klima tabiki daha iyidir.EER ve COP değerlerini karşılaştırır iseniz,bunun doğru olduğunu görürsünüz.

degisken debili cihazlarin mantiginda elektrik tasarufu vardir zaten ilk basta verdigin paranin kazancini daha sonraki senelerde elektrik fatularalarindaki miktardan elde edersin
uzun vadeli dusunun cihaz alirken 1 kere aliniyor sonucta

arkadaslar ınverter klımarda enrjı daha dusuktur bunun sebebı ıse klıma sensor aralıgıdır. klıma normal kosullarda 30 sn ve 35 sn arasında gırıcegıne 1 dk olarak calısmaktadır. boylelıkle kompresor devreye daha gec gırııcegın ıcın ve sureklı kalkıp durmaktan uzak kalacaktır butun sebeb buradadır.....................

ftx50rx50 ' Alıntı:
degisken debili cihazlarin mantiginda elektrik tasarufu vardir zaten ilk basta verdigin paranin kazancini daha sonraki senelerde elektrik fatularalarindaki miktardan elde edersin
uzun vadeli dusunun cihaz alirken 1 kere aliniyor sonucta
Arkadaş cevabı gayet güzel bir şekilde vermiş.Aslında verilen cevap tüm alınacak cihazlar için geçerli.Biz tüketici olarak kısa vadeye (günü kurtarmaya) baktığımızdan ilk koşulumuz fiyat olmuştur.Yalnız şunu da hep gözden kaçırmışızdır ki defalarca o ucuza aldığımız şeye yedek parçasından,arızasından,enerji maliyetinden dolayı ek ödemeler yapmışızdır.Benim tüketicilerden beklentim,hem dünya piyasalarını dengeye sokmak hem de gerçek üreticinin yanında olunması açısından, "total olarak bize getirisi nedir?" sorusunu cevaplayarak satın alımlarını yapmalarıdır.

ELECTRA marka klimanında invertörlü modeli enrden bılıosun dersen adana bölge bayisinde çalışıyorum

kardeşim ınverer teri anlamı olarak ac yi dc ye ceviren sistemdir ınverterler klımalın motor tipleri üzerinde elektrikli mıknatıslar vardır
bu mıktanılara gelen elektriğe göre motor devrini alır.Ama bunu iç ünite üzerinde bulunan termistöre göre ve dış ünitedeki termistöre göre çalılmaını belirler ve 8 saat boyunca motoru kaptmaz ve buda bi tüketici için idaal bi kulanım süresidir.Klımalar ilk kalkışta örneğin 8 a kalkış yapıyorsa 14 a bulur buda ortalama ısıtmada iç ortam

23 dereceyse siz 28 set ettiğ20inizde ortam için uygun olan bir klaıma 15 k içinde getirir ve buda 8 saatte 20 kez falan motor
kalkış yapar ama ınverter devri düşürerek motor ilk kakışta yüksek akım cekmez ve iç ortam istenilen dereceye 1-2 derece kala devri minimuma düşürerek bir ampül kadar elektrik harcar

inverter klimalar tabikide normal klimalardan az harcar. electrayı öneririrm

Arkadaşlar biraz sonra bahsedeceğim konuda bilgisi olup beni aydınlatan olursa çok sevineceğim. Benim evde General fujitsu soğutmada 19000 btu, ısıtmada 25000 btu gücünde inverter klima var. İnverter klimalar hakkında bildiğim, klima devamlı olarak çalışır, ortam ayarlanan ısıya geldiğinde çalışma gücünü kendisi düşürür. Her defasında durup tekrar çalışma yapmayarak fazladan elektrik kaybını önler. Çünkü klimalar en çok elektriği ilk çalışmaya başladıklarında harcıyorlar. Gelelim benim sorunuma, benim inverter klima , 10 dakikada bir duruyor, motor durunca sıcak hava üflemeyi kesiyor. 1 dakika sonra tekrar motor çalışmaya başlıyor. İnverter klima olduğu için çalışmasının hiç durmaması lazım, sadece devrin düşmesi lazım. İnverter diye daha pahalıya aldım , elektrikten tasarruf ederek daha karlı olurum diye düşünmüştüm. Benim klimada bir sorun mu var acaba, bu konu hakkında bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri