invertör ayar hk . scneider atv 312

blue_game

Üye
ustam merhaba,

benim 8 adet kontaktörlü bi devrem var bu devre 8 ad motor birbirine kilitli bi sistemde çalışıyor. her motorun kendine ait start stop u var 1 motor çalışırken diğer motorlara start veremiyorsun yani 1. motor çalışırken stop yapmadığın sürece diğer motorlara start veremiyorsun. ben bu sisteme invertör taktım ama invertörün şöyle çalışmasının istiyorum. invertör sürekli çalışacak yani invertörün +24 volt ucundan L1 ucuna köprü olucak kontaktörlere giden fazlar invertör üzerinden geçicek yani invertör sürekli çalışır olucak ben hangi motora start veririsem invertör bu motorlara istediğim frekansı vericem bununla ilgili parametreler konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Invertoru tüm motorlara giden ortak fazladan önce bağlayın yani ama sigorta çıkışına böylelikle hepsini kullanirsiniz fakat motor güçleri invertor için uygunmu

Invertoru tüm motorlara giden ortak fazladan önce bağlayın yani ama sigorta çıkışına böylelikle hepsini kullanirsiniz fakat motor güçleri invertor için uygunmu

ustam motor güçleri uygun bana lazım olan ayar parametreleri ben bu invertörü 60 hz ye çıkardığım zaman ocf hatası veriyor. onu geçtim 50 hz çektiğim zaman bi motor çalışıyor motoru stopladıktan sonra 2. motoru çalıştırınca tekrar ocf hatasına geçiyor

ustam motor güçleri uygun bana lazım olan ayar parametreleri ben bu invertörü 60 hz ye çıkardığım zaman ocf hatası veriyor. onu geçtim 50 hz çektiğim zaman bi motor çalışıyor motoru stopladıktan sonra 2. motoru çalıştırınca tekrar ocf hatasına geçiyor
OCF hatası veriyorsa o anda çalıştırmak istediğiniz motor gücü sürücüye göre çok küçük yada aşırı akım çekme durumu söz konusudur.Öncelikle sistemdeki motorlarınız bu arızayı aldığınıza göre özdeş yada aynı güç skalası içinde değiller sanırım.Yapmanız gerekenler;
1) DRC (MOTOR KONTROL) DİZİNİ ALTINDAKİ BFR,NCR,UFT,COS VE UNS Parametrelerini sisteminizdeki en büyük motora göre ayarlayın.
2)SET Menüsü içindeki ItH parametresini en buyuk motora göre ayarlayın.
3)EN ÖNEMLİSİ BU; FLt menüsünden FLr parametresini YES olarak seçin.Bu parametre fabrika çıkışında No seçili gelir.Bu parametre yes olduğunda, her run (çalıştırma) komutunda aktif hale gelerek 1 saniye kadar küçük bir gecikmeye neden olur.
Öncelikle 3 ve 2. adımları uygulayın.Eğer devam ederse 1. adımı yaparsınız.

OCF hatası veriyorsa o anda çalıştırmak istediğiniz motor gücü sürücüye göre çok küçük yada aşırı akım çekme durumu söz konusudur.Öncelikle sistemdeki motorlarınız bu arızayı aldığınıza göre özdeş yada aynı güç skalası içinde değiller sanırım.Yapmanız gerekenler;
1) DRC (MOTOR KONTROL) DİZİNİ ALTINDAKİ BFR,NCR,UFT,COS VE UNS Parametrelerini sisteminizdeki en büyük motora göre ayarlayın.
2)SET Menüsü içindeki ItH parametresini en buyuk motora göre ayarlayın.
3)EN ÖNEMLİSİ BU; FLt menüsünden FLr parametresini YES olarak seçin.Bu parametre fabrika çıkışında No seçili gelir.Bu parametre yes olduğunda, her run (çalıştırma) komutunda aktif hale gelerek 1 saniye kadar küçük bir gecikmeye neden olur.
Öncelikle 3 ve 2. adımları uygulayın.Eğer devam ederse 1. adımı yaparsınız.
ustam tavsiyeni yarın deneyicem. motorların hepsi aynı 3 kw 50 hz 1455 dv/dk

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri