internete girdigimde bilgisayar tamamen donuyor

Merhabalar Ben sitemizin yeni üyesiyim.Benim bilgisayarım acer T 671 masa üstü internete girdigimde ara sır bilgisayar tamamen donuyor windows 7 xp ve vistada,da oluyor ancak ayarlardan yüksek performansı seceli olmuyor dengeli konuma alınca yine donma oluyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler.bilgisayar özellikleri;
Processor(s)

Number of processors 1
Number of cores 2 per processor
Number of threads 2 per processor
Name Intel Pentium D 935
Code Name Presler
Specification Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.20GHz
Package Socket 775 LGA
Family/Model/Stepping F.6.5
Extended Family/Model F.6
Core Stepping D0
Technology 65 nm
Core Speed 2400.2 MHz
Multiplier x Bus speed 12.0 x 200.0 MHz
Rated Bus speed 800.1 MHz
Stock frequency 3200 MHz
Instruction sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, EM64T
L1 Data cache (per processor) 2 x 16 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
Trace cache (per processor) 2 x 12 Kuops, 8-way set associative
L2 cache (per processor) 2 x 2048 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size

Chipset & Memory

Northbridge ATI Xpress 1250 (RS600) rev. 00
Southbridge ATI SB600 rev. 00
Graphic Interface PCI-Express
PCI-E Link Width x16
PCI-E Max Link Width x16
Memory Type DDR2
Memory Size 2048 MBytes
Memory Frequency 333.3 MHz ()
CAS# Latency (tCL) 5.0 clocks
RAS# to CAS# (tRCD) 5 clocks
RAS# Precharge (tRP) 5 clocks
Cycle Time (tRAS) 15 clocks
Bank Cycle Time (tRC) 20 clocks
Command Rate (CR) 2T

System

System Manufacturer Acer
System Name Aspire T671
System S/N 92W3B7J4HB720082CF2703
Mainboard Vendor Acer
Mainboard Model MRS600M
BIOS Vendor Phoenix Technologies, LTD
BIOS Version R01-A4
BIOS Date 03/06/2007

Memory SPD

Module 1 DDR2, PC2-5300 (333 MHz), 512 MBytes, MOSEL
Module 2 DDR2, PC2-5300 (333 MHz), 1024 MBytes, Kingston
Module 3 DDR2, PC2-5300 (333 MHz), 512 MBytes, MOSEL

Software

Windows Version Microsoft Windows Vista (6.0) Home Basic Edition Service Pack 1 (Build 6001)
DirectX Version 10.0

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende acer kullanıcıyım aynı model değil ancak..acaba hocam internet explorer mı kullanıyorsunuz yoksa mozilla mı?explorer kullanıyorsanız aynı şeyi birde mozilla da denerseniz..dengeli konumla yüksek performans internette çok birşey farkettirmemesi gerek..oyunlarda ciddi fark oluyor ama nette yapmaması lazım..birde birşey merak etim dengeliye aldığınızda bilgisayar fişte takılı mı oluyor yoksa normal durmda mı oluyor?

Merhabalar ilgine teşekkür ederim.Bu sorun benim kafamı baya bozdu anlamadıgım bilgisayar tamamen donuyor sadece internet olsa neyse.Bilgisayar masa üsyü olduğundan fişte takılı duruyor 10 dan fazla yükleme yaptım artı iki virüs programı bile kurdum lisanslı acaba sanal işlemci olmasının ne derece etkisi olur iş yerimde 10 yılık bilgisayarlarda bile böyle bir sorun olmuyor bende elektronikciyim anlaşılan iyi bir bilgisayarcıya götürmem gerekecek ilgine teşekkür.

Hocam, siz baya bir önlem almışsınız viüs programlarını herşeyi yüklemişsiniz güzel bir formattan sonra düzelir umarım. sanal işlemci olmasının etkisi olacağıını zannetmiyorum...benim pcyi ilk aldığımda lanet vista vardı bende aradan biraz zaman geçtikten sonra(vistanın ne kadar berbat olduğunu anladıktan sonra) yerine xp kurdum şimdi daha rahat oldu baya..sende format attırcaksan bence vista kurdurma eğer vista kullanıyorsan..windows 7 ye daha iyi diyorlar; onu kurdur derim, xpde artık mazi olacakda.. :)

windovs 7 yi kullanıorum süper hepsini kullandım xp vista en güzeli windovs 7 hızlı ve görselliği çok güzel.ewet sen ona format çak sonra kesin düzelir

Kardeş bu bilgisayara yapmadıgım kalmadı o yüzden bana kafa sıyırtıracak xp denedim vista denedim şimdide windows 7 lisanslı kurulu ama yine donuyor bir uyum sorunu var ama çözemedim iyi bir bilgisayar kurdu bulmam gerekiyor önerilerine teşekkür ederim varol.

donmanın sebebi donanımsal olabilir harddisk ve ram lerini kontrol et

format atıp işletim systemini bile dğiştirdiğiniz halde donma oluyorsa acer sitesine girip biosun son sürümünü indirmenizi tavsiye ederim işletim systeminiz neyse o yönergeleri takip edin hata tüm driveerlarınızı indirin sırası ile yükleyin Chipset,bios, sata ekran kartı .. ve diğerleri sıralamya dikkat etmek koşulu ile yükleyin eğer yine donma oluyosa sıcaklık kontrolü yapmanız lazım biostan cpu ram sıcaklıklarını konrol ediniz donma olduktan sonra tabi...

Virüs programı kurulu mu değilse kurmakta yarar var. Eğer kuruluysa Live calışan bir cd ile kontrol etmek gerekebilir.

uzunca bir aradan sonra Merhabalar Bilgisayarın harddiskinin arızalı oldugunu tesbit ettik Acılış ve her işlem esnasında gecikmeler oluşturuyormuş.Buda işlemciye ek yük getiriyormuş.Daha cok ekmek yemek lazım Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri