internet üzerinden scada

Arkadaşlar merhaba,
Bitirme tezi olarak internet üzerinden pid kontrolörlü sıvı seviye kontrol deneyi almayı düşünüyorum. Biraz araştırdığımda bu işlemi yapan birkaç şirket gördüm fakat takıldığım nokta asp sayfasından Scada arayüzünü görüntülemeleri. Bu işlemle ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilirsem sevinirim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
wincc flexible ile ethernet modüllü plc kullanarak internet üzerinden web arayüzü kullanmadan direk Runtime ' ı haberleştirebilirsin..

WinCC programının sağ tarafında hangı sayfaları Web e aktaracagını belırleyen kısım vardır Bu kısısmda hangı sayfaların Web de gozukecegını belırtırsen sıstem calısır . Yanlız Scada ya verdıgın IP adresını Browser a dogru yazman gerek

Daha fazla bılgı lazımsa programı acıp detaylı bır sekılde gorsel olarak sana yapabılırım

Kolay Gelsın

WinCC programının sağ tarafında hangı sayfaları Web e aktaracagını belırleyen kısım vardır Bu kısısmda hangı sayfaların Web de gozukecegını belırtırsen sıstem calısır . Yanlız Scada ya verdıgın IP adresını Browser a dogru yazman gerek

Daha fazla bılgı lazımsa programı acıp detaylı bır sekılde gorsel olarak sana yapabılırım

Kolay Gelsın
Scada için Wincc Flexible kullanıyorum fakat söylediğiniz özelliğini görmemiştim. Tam olarak nasıl bir görüntü oluştuğunu görebilirsem daha iyi bir fikir edinebileceğimi düşünüyorum. İlginiz için gerçekten teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle bu ilk mesajım olduğu için nereye yazmam gerektiğini bilemedim buraya yazdım, yanlış olduysa özür dilerim.
çalıştığım iş yerinde wincc s7 scada kullanılıyor, ben çok basit olarak mevcut scadaya bir buton koyup uzaktaki bir selenoid valfi açıp kapatmak istiyorum,
bunu nasıl yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz.
şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri