Intel Core i5 4690K ve GA-Z97X Gaming 5

Sistem;
Intel Core i5 4690K
GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Merhaba arkadaşlar, ekran kartını şu anlık almayı düşünmüyorum. Dahili ekran kartı beni idare eder. İşlemci ve anakart nasıl görüşlerinizi almak istiyorum. İlerde O.C. yapacağım. Bu anakartı seçmemin sebebi dual bios olması.
Sizce doğru bir seçim mi?
Bu anakart O.C yapmak için uygun mu?
İlerde GTX, 4GB, 256bit ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu kasaya uyum sağlarmı.

600w kasa psu'lu kasa seçtim sizce yeterlimi.
XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

Merhaba. Toplamak istediğiniz sistemi ne amaçla kullanıcaksınız? (oyun,çizim,nette gezinme vb.)

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-z97x-gaming_5rev_10/overview/
http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-z97x-gaming_5rev_10/specs/

Merhaba.Dual bios özelliği (Bir biosun bozulup devre dışı kalmasında bir sonraki açılışta tüm bios bilgilerinin yedekteki biosa kopyalanıp anakartı kurtarma özelliği) aşağı yukarı son seri gigabyte anakartların zaten tümünde (2 ve 4 sene önce satın aldığım gigabyte'larda hep vardı) Bu anakart göründüğü kdarıyla tam bir oyun pc'si kurmak üzere tasarlanmış gibi görübnekte olup,satın almayı düşündüğünüz bu anakartla tek bir tıkla % 30 hız aşırtımı (O.C.) özelliği zaten belirtilmiş olan bir "overclock" özelliğidir.Kendi onboard ekran kartıyla normal (genel) kullanım pc'si gibi (Nette,daha basit oyunlarda,ofis kullanımında,vb.) kullanma imkanınız da vardır.Ancak Smart Quick Boost Sistemi ile,bir tıkla sisteminize otomatik olarak hız aşırttırabilir ve en ihtiyacınız olduğu zamanda ekstra performansı da kolayca sağlayabilirsiniz. DDR3 belleklerde de geniş bir frekans seçim aralığında overclock'lu kullanım imkanı vardır.(Support for DDR3 3200(O.C.) / 3100(O.C.) / 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.) / 2200(O.C.) / 2133(O.C.) / 2000(O.C.) / 1866(O.C.) / 1800(O.C.) / 1600 / 1333 MHz memory modules)

Ekran kartını 3 adet kullanan 3 gafik slotuyla (PCI-E) ile crossfire yapma (3 anakartın grafik gücünü tek bir grafik kart gibi kendi içinden birleştirebilme) özelliği,easy-tune özelliği ile enerji tasarruflu ve normal kullanım programı da yine vardır.i7 'nin bu anakarttan desteklenmesine karşın (LGA 1150) i5' de oyunlar için de yeterli olabilecek bir performansı yine sunabilir,yani mutlaka i7 seçimi kanımca çok şart da değildir.Normal bir pc (Oyun pc'si dışında,performans da çok gerekli değilse eğer) toplamak isteseniz bu kadar özellikleri olan bir anakart değil de daha az maliyetli ve daha az performans ve özellik sunan gigabyte serilerine de bakabilir veya satın alabilirsiniz.Tam bir oyun veya genel amaçlı pc veya sadece internet kullanımlı pc,vb. gibi tek bir özelliğe göre bu anakart seçiminiz de en baştan da çok değişebilecektir çünkü.Yani bu konudaki seçim tamamıyle sizindir.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri