insan vucudu için elektrik çarpma dc ve ac gerilimi

mylifese

Üye
insan vucudu için elektrik çarpma gerilimi dc ve ac kaç volt olmalıdır?

Boyle bir deger verilemez, nasil maruz kaldigina bagli. Tek el, cift el, ayak ciplak, yer islak veya kuru, vucut terli mi el nasirli mi.

bunu bende merak ediyorum,geçenlerde organ nakli yapılan ve malesef hayatını kaybeden vatandaşımız elektrik çarpması sonucu hem kolllarını hemde bacaklarını kaybetmiş,bir kombi bağlarken nasıl olurda 4 uzvunu birden kaybedebilir bir insan?nasıl maruz kalmış olabilir.

Uzun sure maruz kalmis olabilir, dar bir yerdeyse birakamamis olabilir. Buyuk ihtimal bir eliyle kombiyi tutarken diger elini biyere soktu ve cikaramadi, uzun sure maruz kaldi ve dokular yandi

Daha önce denemiştim, etkilenme 75 VAC civarında başlıyor ve kişiye göre devam ediyor.

prosedürde yetişkin bir insan için 60V ve üzeri ölüm tehlikesi getiriyor.

benim bildiğin kadarı ile 0- 24 volt arası insanı çarpar. ayrıca dc gerilimin ac den daha tehlikeli olduğunu söylenir. ama kaç volt bilemm. bununla ilgili birçok forumda konu açılmıştı. insanı akım mı çarpar gerilim mi diye v.s... ????

50 V dan itibaren insan için tehlikeli olabilecek akım insan vücudundan geçmeye başlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri