Ingilizce öğrenmek hakkında

micretyy

Üye
Arkadaşlar merhabalar
ingilizce çalışmak için Cambridge serisi nasıldır bilgisi olanlar var mı? Kendim ilerleyebiilir miyim ?

Kendiniz ilerleyecekseniz ağır gelebilir,tabi siz kendi seviyenizi daha iyi bilirsiniz ,beginner başlangıç seviyesi için Murat Kurt'un gramer kitabını tavsiye ederim,tabi kelime öğrenme konuşma için uygulamaları,kitapları kullanmalısınız,son bir tavsiye eğer bir yabancı dilde kendi kendinize belli bir seviye gelmek istiyorsanız doğru sistemi ,doğru kitabı,doğru uygulamayı bulana kadar devam edin ,vazgeçmeyin.İlginizi çekecek sizi uzaklaştırmayacak diziyi altyazılı seyredin,ilgi alanınıza ait kitabı okuyun ,kolay gelsin.

Kendiniz ilerleyecekseniz ağır gelebilir,tabi siz kendi seviyenizi daha iyi bilirsiniz ,beginner başlangıç seviyesi için Murat Kurt'un gramer kitabını tavsiye ederim,tabi kelime öğrenme konuşma için uygulamaları,kitapları kullanmalısınız,son bir tavsiye eğer bir yabancı dilde kendi kendinize belli bir seviye gelmek istiyorsanız doğru sistemi ,doğru kitabı,doğru uygulamayı bulana kadar devam edin ,vazgeçmeyin.İlginizi çekecek sizi uzaklaştırmayacak diziyi altyazılı seyredin,ilgi alanınıza ait kitabı okuyun ,kolay gelsin.

anladım ben de ağır gelmesinden korkuyordum
seviyem çok temel değil aslında A2 seviyesinde falandır.
uygulama olarak memrise, voscreen kullanıyorum şuan
sizin önerebileceğiniz başka uygulamalar var mıdır konuşma pratiği ve dinleme pratiği için

Voscreen bu konuda ücretsiz en iyi uygulama anlama ve dinlemeye faydası oluyor,diğer uygulamalardan verim alamadım,duolingo örneğin sıfır bilgim olan İtalyancayı denedim çok fazla bir şey katmadı , İngilizce ' de bir süre sonra tekrara soktu sıktı ,Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dile maruz kalmak ,dizileri İngilizce altyazılı seyredin bir kaç kere sonra altyazısız en son Türkçe altyazılı, ilginizi çeken bir dizi olsun(listening).Mesela Türkçe çevirisi olmayan ilginizi çeken bir kitabı İngilizce'den okumaya ,anlamaya çalışın ,her kelimeyi bilmeniz gerekmez (reading),konuşma için imkanlar fiziki olarak az ,internet ortamında bu konuda kaynaklar var ,hiç bir sistem sizi dile maruz bırakmıyor bu da öğrenmeyi zorlaştırıyor ya da yavaşlatıyor ,aklıma gelenler bunlar şimdilik ,kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri