Infrared Rezistans Tamiri

Saruman

Üye
Merhaba Arkadaşlar, Veito marka 1800W infrared ısıtıcımın ısıtıcı çubuğu kırıldı, fakat içindeki karbon life herhangibir zarar gelmediği için halen çalışıyor.

Fakat sorun şu ki; tam ortadan kırıldığı için en ufak bir sarsıntıda veya ısınmanın etkisi ile ısıtıcı çubuk tel kafese veya yansıtıcı yüzeye çarparak Kaçak akım rölesini açtırıyor..

Alüminyum kelepçe denedim, sıkan kısım fazla geniş olmadığı için, sanırım ısınınca yerinden çıktı ve yine KAR attı, Alüminyum bant, yine aynı şekilde hüsran oldu, ayrıca yapıştırıcı kısmı eriyene kadar ortalık duman oldu..

Benim sorum şu? Isıtıcı çubuğu yine eskisi gibi dik tutabilecek, geniş ,seramik bir kelepçe yada ısıya dayanıklı yalıtkan bir malzeme varmıdır?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Satışları toptanmış, ayrıca veitonun cam borusu biraz daha değişik, uç kısımları benimkine olmayabilir.Bu infrared cam tüpler 3 dolar ise neden kaliteli infraredler 200 TL den başlıyor

benzinde 0.99 kuruş ama 4 tl ye alıyoruz ana mal, nakliye, kar ,bayii karı ,vergi ,kdv, ötv ,derken yükseliyo bunları bilmen lazım sobada sadece quarz cam yok rezistans tel, termostat,sobanın şasesi, ayağı ,kablosu, fişi,jakı ,nakliye, vergi ,ana bayi ,tali bayi ,karları ee dolayısı ile olacak okadar soba ile bukadar uğraşıp neden işkence çekiyon 4 dolar ver al yenisi ile değiş yada değiştir bilmem benmi yanlış anladım konuyu kolay gelsin

Sn.Yavuz31 satsalar bizde alacağız, 4 dolar değil hemde 3 dolar.. Ama 100 tane alırsan. Ortalıkta 10 liraya infrared cam tüp satıyorlar, hepsi külliyen yalan.Bildiğimiz standart ısıtıcıları camın içine sokup infrared diye satıyorlar.Bence 3 dolara satılanlarda infrared değil, içinde bildik reziztans olan cam tüplerdir.

veito nun servisine ver ve tamir ettir dostum.ama sakın riske girme.eksik olarak kullanma aleti.

Arkadaşlar benim buzdolabında buz çözücü cam rezistans var sürekli kırılıp arızaya geçiyor alüminyum bant yada baska bir önerisi olan varsa lütfen yazsın servisler bir çözüm bulamıyor

Merhaba Arkadaşlar, Veito marka 1800W infrared ısıtıcımın ısıtıcı çubuğu kırıldı, fakat içindeki karbon life herhangibir zarar gelmediği için halen çalışıyor.

Fakat sorun şu ki; tam ortadan kırıldığı için en ufak bir sarsıntıda veya ısınmanın etkisi ile ısıtıcı çubuk tel kafese veya yansıtıcı yüzeye çarparak Kaçak akım rölesini açtırıyor..

Alüminyum kelepçe denedim, sıkan kısım fazla geniş olmadığı için, sanırım ısınınca yerinden çıktı ve yine KAR attı, Alüminyum bant, yine aynı şekilde hüsran oldu, ayrıca yapıştırıcı kısmı eriyene kadar ortalık duman oldu..

Benim sorum şu? Isıtıcı çubuğu yine eskisi gibi dik tutabilecek, geniş ,seramik bir kelepçe yada ısıya dayanıklı yalıtkan bir malzeme varmıdır?
Uygun çapta camelyaf makaron kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri