infrared ısıtıcı

Bir mekanda hiç onaylamadığım infrared ısıtıcılardan konulmuş.Bu ısıtıcı çalıştığında tesisteki lamba kıp kıp yapıyor .kabloları farklı geliyor ama .ben endüktif etkiden şüpheleniyorum ama size sormak istedim ne olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Endüktif etki ! ile nasıl bir bağlantı kurdu-
nuz ?Endüktif etki size göre nedir ?

reaktif : akımla gerilim arasında faz açısı oluşması :)

bir zamanlar hatırlıyorum şöyle bir deney yapmıştık tedaştan bir bey de endüktif etki falan demişti buna
şöyle ki:
2m lik 3x16 kablonun bir fazına 220 V verdiğimizde verdiğimiz kablonun yanında birde diğer damarda da 180 V gibi voltaj ölçmüştük(Hiç bir yere bağlı olmasa dahi...
Bazılarının ölü elektrik dediği olayla bir ilgisi mi var yoksa bir şekilde etkileniyor..nedir?
Bizde öğreniyoruz :öğrenelim !!!

sn Fahri Yetiş bey endüktif etki terimi bu beyfendinin söylediği haliyle kalmış belleğimde ...Bir daha da araştırmadım ta ki bu güne kadar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayacpanosu, sigortakutusu ve/veya buatlarda baglantı noktalarında özellıkle nötrkablusu gevşek olabilir.

Gerilim dusumu sorunu var sanirim.ayrica kablo kesitleri ve notr noktasi kontrol edilmeli..

bir zamanlar hatırlıyorum şöyle bir deney yapmıştık tedaştan bir bey de endüktif etki falan demişti buna
şöyle ki:
2m lik 3x16 kablonun bir fazına 220 V verdiğimizde verdiğimiz kablonun yanında birde diğer damarda da 180 V gibi voltaj ölçmüştük(Hiç bir yere bağlı olmasa dahi...
Bazılarının ölü elektrik dediği olayla bir ilgisi mi var yoksa bir şekilde etkileniyor..nedir?
Bizde öğreniyoruz :öğrenelim !!!

sn Fahri Yetiş bey endüktif etki terimi bu beyfendinin söylediği haliyle kalmış belleğimde ...Bir daha da araştırmadım ta ki bu güne kadar

antigron kablo 1 topu 100 metre sanırım 1 damarına faz veriyorduk diğer ucu boşta ölçü aleti 220 volt ölçüyordu kontrol kalemini vurduğumuzda ışığı yanıyordu boştaki uca dokununca herhangi bir çarpılma olmuyordu.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri