induksiyon sobasi yardim

Induksiyon sistemde, isi halkasinin icinden bakir boru gecirsem ve borunun icinde isiya dayanikli yag ve kucuk bir devirdaim pompasi, 120 c termostat. Amac 40 m2 odayi isitmasi mini soba. Kac watt elekrrik harcar. Mesela100 w/s olabilir mi. Cook acemiyim yardim lutfen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmenin en verimlisi rezistans ile ısıtmaktır.
40.m2 odayı ısıtmak için. şunların bilinmesi gerekir.
Yapı izalosyonu. Dış atmasfer ısısı. bina kulanımı. bilinmeli ona göre hesaplanır.
tahminen 2 ie 3 kW arası elektik sobası ile ancak ısıtırsın. soğuk bölgede isen bunun iki katı ısıtıcı ihtiyacın olur.

İndüksiyon yönteminin rezistansa göre daha verimli olduğu kanısındayım ancak, 100 Watt ile 40 m2 Sadece hayal.

20 derece olsa yeter. 100w ornek verdim. Internette viskos isitici site birsey yapmislar. Tahmini donen motorla manyetik isinma diye dusunuyorum izleyen ne demek istedigimi anlar. Ben de induksiyonla benzer birsey denemek istedim. Konunun uzmanlarindan aciklama lutfen

Birebir indiksiyon uygulamaları yapmasanda, indiksiyon konusunda uzman, sürekli uygulama yapan partnerlerim var. Konu ile direk olmasada ilgiliyim.

Sayın itfaiyeci ,

Dönen bir diske magnet yerleştirip bu magnetin etrafına boru çevirerek boruda indüksiyon oluşturup mu ısıtma sağlayacaksınız

Yoksa mutfaklarda kullanılan indüksiyonlu ısıtıcı ocak gibi bir sisteme bakır boru monte edip suyu oradamı ısıtmak istiyorsunuz?

İki yöntemlede ilgileniyorum yazılar okuyorum ama uygulamaya geçmek için maddi sıkıntım var.

Aslinda once disk Ile ilgileniyordum. Fakat induksiyonlu ocakl benzeri bakir boru misali sistemin daha tasarruflu olabilegini dusunuyorum. Hakli miyim takdir bilenin tabi

Bende şu an indüksiyonlu ısıtıcıları araştırıyorum. Verimi konusunda bir fikrim tam anlamında yok. Ancak aynı alanı rezistansla ısıtmaktan daha verimli olacağını düşünüyorum. 40 m2 alanı 1500 watt / saat ile ısıtabileceğinizi düşünüyorum.

Konunun uzmanı olduğumu söylemiyorum sadece bende şu sıralar aynı konuyla ilgileniyorum okuyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri