indesit DFG 051 EU bulaşık makinemin takılma arızası

Burhan8686

Üye
Herkeze selamlar makine su alıp 5 dakika kadar yıkama yapiyor, zannedersem suyu bosaltiyor ve boşaltma işleminde takılı kaliyor.Start pause ışığı ve parlatıcı ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Servisi çağırdım, gelip kontrol ettiler ve elini makinanın altına sokup parmağına bir siyahlik göstererek rezistans yanmış dedi, parçayı temin edelim 100tl +servis 130 tl dediler.Aradan biraz vakit geçti servis ücretini ödedim değiştirin dedim.Bu sefer makineyi almamız lazım tekrar servis 30 nakliye 60 ve parça 100 bana 190 tl hesap çıkardılar, yeni makinemi getireceksiniz dedim kadın haa dedi kapattım bende.Parca fiyatı soylediler servis ücretini ödedim gelin drgistirin dedim türlü türlü üçkağıt, elim tornavida tutar bana yardımcı olursanız halledebilirim, Teşekkürler. ..
20151023_120737.jpg

hata verdikten sonra yanıp sönmeye başlayan ışıklar ekteki fotoda yardımlarınızı rica ediyorum. ..

Bu arada makinenin altını komple kontrol ettim parçaları tertemiz, eleman o parmağı nerede karartti anlamış degilim.
Ayrıca yanıp sönen ışığa göre arıza tespit ettiklerini öğrendim.Servis elemanları bu ışık hatasını beklemeden kapattı makineyi, söyledikleri arıza belkide muamma, telefonla belirttim sonra keşke soyleseydiniz dediler.

Kontrol panelini söküp kontrol ettim,röleler temiz leyimleri saglam.Zannedersem ısıtıcı bozuk.Cevaplar için çok teşekkürler, cok yardımcı oldunuz....

hayırlı aksamlar bizim bulasık makinesi modeli indesit dfg 051 suyu alıyoyor biraz bekledikten sonra boşaltıp uyarı ışıklarının hepsi yanmaya başlıyor bu konu hakkında yardımcı olusanız seviniriz saygılar

S A bu dfg 051 in durmadan tahliye etme arizasi cikti bende program tusunu tam tur cevirip tekrarckurdugumda ise yikiyor ama suyu isitmiyor ve son kurulama isisini vermiyor yardim

Tamir işleri elinizden geliyorsa, reziztansı kontrol edin ve altta şamandra svicini.

Monoblogu ve motoru çıkararak temizlendim şimdi ise arıza ışığı yakmaya durmaksızın şu tahliyesine gecti neden yapar dostlar?
Rezidans ve sivic sağlam servis anakart yada motor yada her ikisi arızalı dedi

Makine yan saci acikken alt taşma svicini yerinden çıkarıp kablolariyla beraber çalıştırın, su alma anında kaçak var mı ve anahtarı konum değiştirince cihazda değişiklik oluyor mu gözlemleyin.

Hiçbir arıza ışığı yok çalışır çalışmaz tahliye ye geçiyor alt sivic ve haznesi kuru yan kapağı açınca alt görünmüyor ziftli bir duvar var

Hiçbir arıza ışığı yok çalışır çalışmaz tahliye ye geçiyor alt sivic ve haznesi kuru yan kapağı açınca alt görünmüyor ziftli bir duvar var
Svici oynatın nasıl tepki veriyor görelim ... ya farklı çalışacak ya da kısa devreyse çalışması değişmez bunu ölçer veya değiştirirsiniz, resim yada video atın. Yan sac derken sol tarafı açık değil mi?

eğer su olmadığı halde doğrudan boşaltmaya geçiyorsa makine
şunlardan olabilir:

switch içerisindeki strafor üst konumda (yüzen) sıkışmış ise,
switch bağlantılarını ters yapıysanız
ya da kablolamada kopukluk varsa (kapak altında hareketli noktadan geçerken genelde kopabiliyor bağlantı kabloları)
ya da switch de problem vardır (devreyi kapatmıyordur, devre kesik gösteriyordur)

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri