INDESIT çamasir makinasi / su bosaltma arizasi

ZZAFER

Üye
Merhaba;
5 yildir kullandigim Indesit marka çamasir makinasi yikama yaptiktan sonra su bosaltma isleminde takildi. Tambur, çamasir konulan cam kapagin yari seviyesine kadar su doldu ve ne santrifuj ne de su bosaltma yapiyor.
Proglamlayici su bosaltma noktasina geldigi anda takiliyor ve makinanin su bosaltma pompasindan çok hafif bir inilti sesi geliyor.
Tekrar en basa getirince, tekrar yikiyor ama yine ayni yerde takiliyor.
Bu sorunun pratik bir çozumu var midir acaba?
Acil yardima ihtiyacim var lutfen...

önce filitrenizi açıp temizleyiniz sonra tekrar deneyin sonuç olumsuzsa pompa motorunuzu degiştirmeniz gerekecek .

Bilmiyorum saçma bir soru mu olacak ama sizce hangisidir?
Yani tikaniklik mi yoksa ariza mi?
Dun aksam pompa motorunun bobininin etrafindaki plastik muhafazaya dokundugumda bir hayli sicakti ama herhangi bir yanik falan yoktu.
Bir de acaba makinenin on tarafinda sag alt tarafta bulunan ufak kapagi açarak mi temizlemem gerekiyor filtreyi? Açtigim anda makinenin içinde ki su disari akmaya baslayacak mi?
Gerçekten ozur dilerim, zahmet veriyorum size...

Bilmiyorum saçma bir soru mu olacak ama sizce hangisidir?
Yani tikaniklik mi yoksa ariza mi?
Dun aksam pompa motorunun bobininin etrafindaki plastik muhafazaya dokundugumda bir hayli sicakti ama herhangi bir yanik falan yoktu.
Bir de acaba makinenin on tarafinda sag alt tarafta bulunan ufak kapagi açarak mi temizlemem gerekiyor filtreyi? Açtigim anda makinenin içinde ki su disari akmaya baslayacak mi?
Gerçekten ozur dilerim, zahmet veriyorum size...

doğrudur filitreyi açınca su kesinlikle boşalacaktır siz tahliye hortumunu pis su giderden cıkarıp bir kovaya suyu alırsanız mümkün olan enaz miktarda yere su akacaktır
motorun ısısı dönme işlemini yapamasından kaynaklanıyor

suyu boşalttıktan sonra ön taraftaki ufak kapağı saat yönünün tersine çeviriniz zorlamayınız kırılma riski vardır .

Bu ufak kapagi açmadan once, su akmasini engellemek amaciyla makinayi 30-40 derece arkaya dogru yatirsam bir sakincasi olur mu acaba?

hayır hiçbir sakıncası yok yanlız ! ENERJİDEN çekiniz

Cok tesekkur ederim.
Pek zannetmiyorum ama umarim sadece tikanikliktir.
Neticeyi size de bildirecegim.

İfade etmek istediginiz nedir? biraz açarmısınız

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri