indüktif kapasitif sayaçtaki işaretlerin anlamları

muhendis06

Üye
selam kompanzasyon hesaplamaları ile ilgili yazılanları okudum. ancak orda anladıklarımı kompanzasyon panosuyla birleştiremiyorum. kompanzasyon panosunda aktik kapasitif indüktif sayaç ve kondansatörler var. ve 3 farklı dijital göstergede 3 haneli rakamlar var. bunların ne olduğunu ve hangi aralıkta tutulması gerektiğini açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hesaplamdan önce form içerisinde kompanzasyon yapma ve yapılma şekillerini bir göz atasan anlam kazanabilir

elektrik sayacının kompanzasyon panosuna konduğunu görmemiştim.(bahsettiğiniz sabit gurubun bulunduğu pano olabilirmi?)

dijital göstergeler elektrik sayacı üzerindemi, reaktif güç kontrol rölesi üzerindemi yoksa tekbaşlarına ayrı bi yerdemi ... birçok ihtimal var.(kenarında bi yerde birim sembolü olmalı)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri