Indüksiyon ısıtıcı için yardım

videodaki gibi bir indüksiyon ısıtıcı yapmak istiyorum sebebi ise basit ve daha az uğraştırıcı olması ihtiyacım olan yardım ise bu tip bir indüksiyon ısıtıcıyı daha güçlü hale getirmenin bir yolu var mı? 220v değilde 12v ile çalışabilecek hale getirebilir mi?

videodaki gibi bir indüksiyon ısıtıcı yapmak istiyorum sebebi ise basit ve daha az uğraştırıcı olması ihtiyacım olan yardım ise bu tip bir indüksiyon ısıtıcıyı daha güçlü hale getirmenin bir yolu var mı? 220v değilde 12v ile çalışabilecek hale getirebilir mi?
google amcada böyle bir arama yap ve bol bol oku izle.
1674678367110.png

sağ olun ustam bu şekilde indüksiyon ısıtıcıyı nasıl güçlendirebileceğimi bulabilirim ama florasan lamba devresini 12v ile çalışır hale getirmemin bir yolu var mıdır yoksa 12vto 220v bir dönüştürücü mü yapmalıyım
artık unuttum, çok eskiden uğraşmıştım. 12 volt ile çalışanı da var ama 36 voltta verim daha iyi oluyor. güçlendirmek için transistör ve kondastörlerle yapabilirsin. voltaj ayarı sonra gelir. o yüzden incele dedim sana. florasan lambayı yakmak için tesla bobinini yapman lazım. birde frekans ayarı var.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri