inca lcd monitor sorunu

fatih11e

Üye
elimde 17 in lcd monitör var bir kaç kere ust uste basınca acma kapama tusuna ekran anca aciliyordu ama artık hiç açilmiyor sorun sizce neden olabilir envantörleri gitmiş olabilirmi

belli olmaz belki oksit yapmış olabilir içinden

devre resmi tam net degil ama gene fikir üretmek gerekli şimdi normal tek seferde basmakla monitör aciliyor sinyal alınamadı yazısı bile cikiyor sonra kasayı aciyorum sinyal gelmiyor 8 10 kere bastıgım zaman gelse dahi 5 saniye sonra görüntü geri gidiyor resimler bu arada normal 12voltlu bir adaptörle calişiyor bu ekran adaptör çikişin ölçtüm normal

ınca monitöre ait böyle bir arıza aradım ama yok. butona basarken kablolardaki kırıklar ezilmeler varsa sorun yapabilir.

sarsıntı durumunda vga soketi oynayabilir mi ?

vga soketi saglam kendim oynatımm halde gene aynı

kac yillik bir monitor bu? beslemesi harici adaptorlu gordugum kadari ile. sorun iki sebepten olabilir. bir beslemede ikincisi 5 yada daha yasli bir monitor ise kullanmaya bagli olarak olmus arka isiklandirma floresant lambalarindan biri veya ikisinden kaynaklanabilir. harici adaptor lu ise ayni esdeger ve guce sahip bir adaptor le dene bakalim ne olacak.

evet florosanlarn devreleri veya florosan bozulmusda olabilir .

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri