Ileri duraklat geri duraklat

Johik

Üye
Merhaba arkadaşlar . lütfen bana 3 fazlı bir motor için bir bağlantı şemasıyla yardım edin. çalışma modu
10 dakika ileri koşmak
10 dakika duraklat
10 dakika geri koşmak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar . lütfen bana 3 fazlı bir motor için bir bağlantı şemasıyla yardım edin. çalışma modu
10 dakika ileri koşmak
10 dakika duraklat
10 dakika geri koşmak
müsait olunca açıklayıcı bir şema oluştura bilirim sana.internette örnekleri var aslında sana proje şeması şeklindemi lazım.

Son düzenleme:
önerdiğiniz şemada bir kusur var, kesinti yok. planımı sunuyorum.

Ekli dosyalar

• KMF-KMR.esc
    64.2 KB · Görüntüleme: 10

şema @Mesut bey'e ait.
kaynak: http://www.otomasyonforum.com/

31)  Üç fazlı bir asenkron motor periyodik olarak ileri ve geri yönde aşağıdaki esaslara göre ...jpg

şemalar farklıdır

Ekteki EKTS dosyasını açamadım dolayısyla sizin de açamadığınızı düşündüm o yüzden farklı bir bağlantı şeması önerdim. sorun benden kaynaklanıyor özür dilerim. neyseki şimdi EKTS dosyasını açtım ''kesinti'' dediğiniz kusur stop butonunun yokluğundan mı yoksa ''ileri - bekleme - geri'' çalışmasının döngüsünden mi kaynaklanıyor?

Durdurma düğmesi yok - onu bir kusurla korumuyorum.
bazı modlarda - dönüş yönünü değiştirirken duraklama olmaz. öykünücüyü açın. Kendiniz göreceksiniz.
Türkçe konuşamıyorum

İlk çalıştırma esnasında, stop butonuna basıldığında, K2 ve K3 kontaktörü devreden çıkmıyor.

bdino.gif

Ayrıca ;

Gerçek uygulamada, 2 adet zaman rölesi ile, her hangi bir alıcının döngüde çalıştırılması istenildiğin de.

Aşağıda ki simulasyon görüntüsünde her ne kadar çalışıyor gibi görünse de ;

ZR2 zaman rölesi ayarlanan süre sonunda, kapalı kontağını hızlı bir şekilde açıp kapatacağından, (kontak açma süresi kısa olduğundan) ZR1 zaman rölesi devreden çıkmayarak çalışmasına devam edecektir.

Bu durumda döngü başa dönmeyecek veya kararsız bir çalışma sergileyecektir.

dongu.gif

Durdurma düğmesi yok - onu bir kusurla korumuyorum.
bazı modlarda - dönüş yönünü değiştirirken duraklama olmaz. öykünücüyü açın. Kendiniz göreceksiniz.
Türkçe konuşamıyorum

turkçe bilmemeniz sorun değil. yazdıklarınızı anladığımı zannediyorum. kusurlu dediğiniz devreyi 10 döngü izlememe rağmen duraklamadan dönüş yönünün değiştiğini hiç göremedim. devre gayet doğru ve düzenli çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri