iki günlük istirahat rapor paralarını kimden alacağız

KORAY- Ü

Üye
arkadaşlar geçen gün bir arkadaşım rahatsızlanıp işe gidemedi ve ikigünde iyileşemeyeceğini bile bile ikigün istirahat veremiş doktor ve ikigünden fazla veremem demiş zaten neyse arkadaş ikigünde iyileşemeyince tekrar aynı doktora gidiyor ve dahiliyeye sevk ediyor ve oradaki doktorlarda ikigün istirahat izini veriyor ve iki günsonra arkadaş iyileşiyor ve raporları ssk ya götürüyor raporlar ayrı ayrı iki günlük olduğu için işleme almıyor sebebi ise üç günlük raporlardan aşağı rapor parası ödemiyorlarmış ve üç günlük rapor aldınız devlet birgünlük rapor paranızı veriyor diğer ikigünlük rapor parası ölüyor ve bizim arkadaş ayrı ayrı ikişer günlük rapor alabildiği için devlet işleme koymuyor ve bunuda işyeri ödemiyor bu nasıl bir kanundur ben anlamadım ve arkadaşın durumuna çok üzüldüm bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim .:confused:

SSK 2 günlük raporlarda kesinlikle ücret ödemez. Sebebi ise hastanın aldığı Rapor 5 günlük de olsa 10 günlük de olsa 90 günlük de olsa 2 gününü kendisi için hastadan keser. Arkadaşınız sağlık ocağına falanmı gitti raporunu aynı doktora düzelttirebilir. Verilmiş olan 2 günlük önceki raporu iptal edip 4 gün olarak düzeltebilir bu Doktorun elinde yoksa arkadaşınız kesinlikle SSK dan ücret talep edemez. Her alınan rapor için 2 gün SSK kendisi için kesiyor. O yüzden rapor almadan önce doktorla konuşup hastalığının düzelmediği zamanlarda raporunu uzatmasını talep ediniz.. Çünkü ben ameliyat olduğumda aynı sorunla karşılaştım. 1 aylık rapor veriyordu doktor her aldığım rapor için SSK 2 günümü keseceğini söyledi bende Almış olduğum bütün raporları iptal ettirip tek bir rapor aldım... 6 aylık raporum için 2 gün kestiler..

İş yerinden de talep edebilirsiniz ücretini fakat iş yeri parasını ödeyipte 4 günlük Sigortanızı da kesebilir...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri