Iki adet siemens plc yi haberleştrime

tesla1963

Üye
Merhaba benim bir sorum olacak. iki adet ayrı hattı birbiriyle haberleştirmek istiyorum. İkisinde de siemens plc var. misal bir hat durduğunda diğeri de dursun çalıştığında çalışsın tek panelden başlatma ve durdurma yapılsın.Bunu put-get komutuyla nasıl yapabilirim veya başka yolla yapılıyorsa nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tesla 1963,
Put-Get ile tabiki halledebilirsiniz,ancak sadece on off kontrol yapacaksanız hardware input outputlar ile yapmanızda mümkün.

Kolay Gelsin

teşekkür ederim ancak diğer tarafta plc yokmuş tek tarafta plc var ona göre bişeyler yapmam gerekcek.

bence plc li hatta müdahale edebiliyorsan . bu plc ye makine çalışınca bir röle çektir ve bu rölenin kontağını diğer hattın startına paralele bağla. şeklinde yapabilirsin. diğer hattan ise start kontağından bir paralel kontak yapıp plc li hatta start verebilirsin. sistemin tam nasıl olduğunu bilmiyorum.bu tarz bir şey yapılabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri