Ikı zaman röleli devre

Arkadaşlar,
Star ta basınca iki zaman rölesi de çekip birinci zaman rölesi 10 sn çalışıp bırakacak ikinci zaman rölesi birinciden 1 sn sonra bırakacak tekrar star ta basınca bu döngü böyle devam edecek bu kumanda devresinde takılı kaldım.. Yardımcı olur musunuz.
Zaman rollerini muhurleme yapamdim.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kullanacağın zaman rölesinin özelliğine göre değişir. ilk önce kullanacağın veya kullandığın zaman rölesinin bilgilerini ver zaman kaybedilmesin.

Düz zaman rölesi kullanmak ıstiyorum. Starta basınca kontagini kapatan roleden. Kendim uğraştım yapamadim

düz zaman rölesi ise zaman rölesi sürekli enerjili olması gerekiyor.sadece zaman rölesi denemesi mi yapıyorsun yoksa zaman rölesi ile kontaktör mü çektiriyorsun. detay verebilirsen iyi olur.

Şöyle, starta basınca zaman rolleri enerjilenecek iki tane valf var onları çekecek ama birinci zaman rölesi ikinci den önce devreyi açması gerekiyor ikinci zaman rölesi birinci roleden 1 sn sonra devreyi açması gerekiyor. Sistem bu şekilde. Tekrar aynı şekilde starta basınca aynı döngü devam edecek .
Yani birinci zaman rölesi ile ikinci zaman rölesi arasında 1 sn ara ile devreyi açıp valfler devre dışı kalacak.

valflerde kullanabileceğin açık veya kapalı kontak var mı

start butonundan 2. zaman rölesinin kapalı kontağından geçerek bir röle çektir ve mühürleme yap. zaman rölelerinin bobinlerini rölenin bobin hattından 2. zaman rölesinin kapalı kontağı altından enerjilendir. zaman rölelerini resetlemiş olursun. valfleri enerjilendirmeyi yapmışsındır.

Bu şekilde demi ustam

Ekli dosyalar

• 1509031367091.jpeg
    1509031367091.jpeg
    227.4 KB · Görüntüleme: 111
Arkadaşlar,
Star ta basınca iki zaman rölesi de çekip birinci zaman rölesi 10 sn çalışıp bırakacak ikinci zaman rölesi birinciden 1 sn sonra bırakacak tekrar star ta basınca bu döngü böyle devam edecek bu kumanda devresinde takılı kaldım.. Yardımcı olur musunuz.
Zaman rollerini muhurleme yapamdim.

vJN8o4.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri