ihlas su ısıtıcı veya benzeri şok ısıtıcıların zararı

685-0.jpg

konunun ana fikrini az biraz anlatan bir resim bir su ısıtıcısı kaç amper çeker bilmiyorum.

9-10 Amper civarı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam arkadaşlar
bende herkes gibi elektrikçilikle geçimimi sağlıyorum,meslek hayatımda sayısız kereler ihlas kodadlı değişik markalı şok su ısıtıcılarıyla çok uğraştım.
tüm ısrarıma rağmen kimseyi bu lanet olası akım sömürücü aletten uzak tutamadım.çalıştığı anda şebekeden 32 amper çeken ve buda yetmeyip ana sigortaları attıran lanet olası elektrikçi düşmanı ve acayip tehlikeli bir araç
korkunç biçimde halk tarafından benimsenmiş.
buna hayret etmemek elde değil
siz siz olun lütfen bu tip şok ısıtıcıların zararlı olduğunu çevrenize iletin
bir evin ana sigortası 16 amper olmalıdır.40 değil
lütfen bilinçli elektrikçiler olarak çevremizi uyaralım.

herkese saygılar.

Bence cok yanlıs bir düsünce,suyu acıyorsun sıcak su geliyor hemde hiç sorun yok sadece elektrik faturasına yansıyor biraz oda olabilir normal,hiç ben elektrikli sofbenden carpılıp ölen duymadım arkadaslar siz duydunuzmu,ama şofbenden zehirlenen,termosifon patlayan cok duydum,onun içindir ki gülünü seven dikenine katlanır derler....

arkadaşlar kurulu gücü 7kw olan bir sistem çalıştığında şebekeden yaklaşık 31 amper çeker anlık güç bu cihaz çalışırken çekilen akım ve gerilimin çarpımıdır.
ben bir elektrikçi olarak 31 amper için dikkat ederim.kablo bağlantı vs
anlık güçten kastım bu.

Sen gene iyisin ben 50 mA'den sonra dikkat ederim :D:D:D

Basit ve kolay kurlumu ile ekonomik ve ayrıca arızalarının basit ve kolay onarımı ile elektrikçi dostu bu cihazları kutluyorum. :) Bütün gün dükkanında sinek avlayan mahalle elektrikçisinin tamamen dostu değil mi ne bu şiddet bu celal?

Ayrıca; benim de geçen hafta arkadaşımın şofbeni arıza çıkarmış gittim baktım. Basınç anahtarı rezistansı anahtarlamıyor hemen üstünden köprü attım çalışır duruma geldi fakat bu şekilde pek sağlıklı değil nereden bulabilirim bu basınç anahtarlarından ve bana ne kadara patlar? İkincisi şofbenin 3. kademesi çalışmıyor yani ısı 2. kademe ile aynı basınç anahtarını değiştirmek çözer mi bu sorunu da? Bilir kişi cevap yazarsa memnun olurum.
O cihazların elektrikçi dostu olup olmadığı tartışılır da, kullanıcı dostu olmadığını bir gerçek. Basınç anahtarının üstünden köprü atmak, basınç anahtarını devre dışı bırakmak, o eve bomba bırakmakla aynı anlama gelir. "Basınç anahtarı bana ne kadara patlar" diyorsun. Değiştirmezsen hayatına patlayabilir. Isıtıcının 3. kademe ile 2. kademe arasındaki farkı da bilmiyorsun, üstelik gelip burada insanların kafasını karıştırıcı yorum yapıyorsun. Lütfen yorum yapmış olmak için yorum yapmayın. Yaptığınız yorum insanlara bir katkı sunsun, bir şeyler versin.

Kurulum aşamasında, sigorta panelinden özel ayrı sigorta ile hat çekilerek kullanılabilir.
Lakin, bu kadar yüksek akım çeken cihazları tercih etmiyorum.
Baymak 40 lt'ik daha kullanışlı geliyor. Normalde 30°c ile devamlı açık kullanıyorum. İhtiyaç halinde 50-55°c'de gayet memnunum.
Elektrik tüketimi, içindeki izolasyon sayesinde abartılı değil.

O cihazların elektrikçi dostu olup olmadığı tartışılır da, kullanıcı dostu olmadığını bir gerçek. Basınç anahtarının üstünden köprü atmak, basınç anahtarını devre dışı bırakmak, o eve bomba bırakmakla aynı anlama gelir. "Basınç anahtarı bana ne kadara patlar" diyorsun. Değiştirmezsen hayatına patlayabilir. Isıtıcının 3. kademe ile 2. kademe arasındaki farkı da bilmiyorsun, üstelik gelip burada insanların kafasını karıştırıcı yorum yapıyorsun. Lütfen yorum yapmış olmak için yorum yapmayın. Yaptığınız yorum insanlara bir katkı sunsun, bir şeyler versin.
11 sene önce de kafam zehir gibi çalışıyormuş. Tam bir çözüm adamıymışım hep. Hatırlattığın ve beni bunla yüzleştirdiğin için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri