ihlas su ısıtıcı veya benzeri şok ısıtıcıların zararı

Bu tür ani su ısıtıcılarını büyük çoğunlukla gecekonduda oturan dar gelirli kişiler kullanıyor. Sayın vain arkadaşımı ve kullanan diğer arkadaşlarımı tenzih ederim. Büyük çoğunluk dedim.

Ben İstanbulda kaç tane arızaya gittimse hepsi gecekondu.
İşin trajikomik yanı ise bu evlerin tesisatlarının çok zayıf olması. Neredeyse tamamı 40 - 50 yıllık evler. Zaten topraklamadan hiç bahsetmeye gerek yok.
Şofbeni açınca odadaki ampül dimmerle kısmış gibi sönüyor. Sigortalardan cızırtı gelmeye başlıyor.

Ben birde 6'lı grup prizlere gıcık oluyorum. 3 x 0.75 TTR kablo kullanılan grup prize vatandaş cihazları yükledikçe yüklüyor.

normal apatrman daireleride farklı değil,burda amaç ürünü kötülemek değilki
eğer bu cihaz kullanılırken eve gelen gerilim %40 düşüyorsa lambalar sönük yanıyorsa,ayrıca topraklama nötür üzerinden sağlanmışsa,kablolar 4 lük olsa ne olur.eleştirdiğimiz çalışma anında çektiği yüksek akım ve zararları.
bir konutta bu tip yüksek akımlar zararlıdır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bahsi geçen 0,75'lik kablo kullanılan sistemler o zamanın şartlarna göre tesis edilmiş sistemlerdir. Ya o zamanın şartlarında yaşamak lazım ya da sistemimizi mevcut cihazlara uygun sistemlere transfer etmek..

Zaten ısıtıcalarda kullanılan rezistanslar birer omik yük değil midir? O zaman hangi anlık kalkınma akımından bahsediliyor anlamış değilim. Sonuçta bobin ve ya kondansatör içermeyen bir devre..

Anlık kalkınma akımından bahsediliyor. Anlık güçlerden bahsediliyor. Daha doğrusu kasdediliyor.

Örneğin, 10 dk boyunca 100 kW yük olduğunu düşünün
Bir de 1 dk boyunca 1000 kW yükolduğunu düşünün.

Enerji olarak hesaplayınca her ikisi de aynı miktarda elektrik harcar.

Anlık kalkınma akımından bahsediliyor. Anlık güçlerden bahsediliyor. Daha doğrusu kasdediliyor.

Sonuçta yaklaşık maksimum olarak 7kw bir güç çekilecek. Çalışmanın herhangi bir anında atıyorum 10-15kw güç çekilme durumu mu söz konusu?

Omik yükte neden kalkınma akımı oluşsun?Başlangıçta direncin sıcaklığı biraz düşük olduğu için ilk anda biraz daha fazla akım çeker ancak bu değer elektrik motorlarındaki gibi aşırı bir değer değildir.

arkadaşlar kurulu gücü 7kw olan bir sistem çalıştığında şebekeden yaklaşık 31
amper çeker anlık güç bu cihaz çalışırken çekilen akım ve gerilimin çarpımıdır.
ben bir elektrikçi olarak 31 amper için dikkat ederim.kablo bağlantı vs
anlık güçten kastım bu.

ayrıca 16 amper x 220 volt =3520wat eder
ortalama bir konut için günümüzde en ideal güçtür.
bundan yüksek tüketimlerin azaltılması lazımdır.
sanayi için tüketimleri kastetmiyorum.
içinde yaşanan konutlar bunlar söz konusu olan yerler
ve bu yerler için 3500 wat fazla bile
2000 watla her ev ihtiyacını görmeli.
enerji fiyatları ortada.ayrıca gelecekte enerji için kıçımızı yırtmamız gerkli diyen
ben değilim nereye baksak güneş enerjisi rüzgar,ayçiçeği ne varsa bizi yönelten
bir sistem var.

ihlas su ısıtıcıları yerine 1500 watlık rezistansı olan elektrikli termosifonlar daha mantıklı.hem hattı zorlamıyor hemde enerji dostu.az akım az problem

Sayın manyeto

Şofbenlere neden bu kadar kızıyorsun? Herkes ekmek yiyor sonuçta bu cihazlardan. Her elektrik ve elektronik cihazın tehlikesi vardır. Önlem alınmazsa tehlikeli duruma girer.

arkadaşlar kurulu gücü 7kw olan bir sistem çalıştığında şebekeden yaklaşık 31
amper çeker anlık güç bu cihaz çalışırken çekilen akım ve gerilimin çarpımıdır.
ben bir elektrikçi olarak 31 amper için dikkat ederim.kablo bağlantı vs
anlık güçten kastım bu.

ayrıca 16 amper x 220 volt =3520wat eder
ortalama bir konut için günümüzde en ideal güçtür.
bundan yüksek tüketimlerin azaltılması lazımdır.
sanayi için tüketimleri kastetmiyorum.
içinde yaşanan konutlar bunlar söz konusu olan yerler
ve bu yerler için 3500 wat fazla bile
2000 watla her ev ihtiyacını görmeli.
enerji fiyatları ortada.ayrıca gelecekte enerji için kıçımızı yırtmamız gerkli diyen
ben değilim nereye baksak güneş enerjisi rüzgar,ayçiçeği ne varsa bizi yönelten
bir sistem var.

ihlas su ısıtıcıları yerine 1500 watlık rezistansı olan elektrikli termosifonlar daha mantıklı.hem hattı zorlamıyor hemde enerji dostu.az akım az problem

Koyu gösterdiğim yerlere dikkat ediniz.Ortalama bir elektrik fırınının gücü 2200-3000 watt arası, 2000 watt normal tüketim dediğiniz düşünceniz fazla iyimser olmuş.
Elektrikli termosifonun 60 lt olanı yaklaşık 1 saatte ısınıyor.Bu sürenin uzunluğu doğal olarak elektrik şofbeni kullanmayı daha pratik hale getiriyor.

685-0.jpg

konunun ana fikrini az biraz anlatan bir resim bir su ısıtıcısı kaç amper çeker bilmiyorum.

sn manyeto gibi bende ani su ısıtıcılarına olumlu bakmıyorum. Türkiye geneli(ortalaması) elektrik sistemimiz,tesisatlarımızın durumu ortada çoğu dairede sayaç sigortası 25A iken 31-32A çeken bir cihazı savunmak anlamsız,aşırı enerji tüketimi ve giriş su sıcaklığı sıfır derece altında iş görmezliğiyle bence heryönüyle olumsuz bir ürün.
Her ürünün dezavantajları vardır lafına katılıyorum bu konuda en ekonomik ve güvenlik tedbirleri alınırsa en iyi çözüm kombi ve gazlı şofbenlerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri