ihlas sohben sorunu :(

REZİZTANS DEĞİŞTİR PROBLEMİN BİTER

anahtarı bozulmoş onun değişmesi lazım

arkadaslar ihlas sohben rezistansları ölctügümde faz-nötr 220v faz-toprak 110v nötr-toprak 110v sebebi ne olabilir.

rezistans uçları bağlı iken nasıl ölçüm yapabiliyorsun anlamadım

sayın arkadaşım anahtar sıfırda diyorsun ama anahtar yapışık kalmış olabilir çünkü suyu açınca sıcak aktığını söylüyorsun suyu açınca basınç şalteri devreye girdiği için su ısınıyor.

bunun sebebi konum anahtarındaki bir arıza gibi duruyor elektrikli şofbenler sakat cihazlardır elektrigi mutlaka ana sigorta panosundan 3x2.5 luk kablo ile mesafe uuzun ise 3x4 lük mesafe 20 mt üzeri ise 3x6 lık kablo ile çekilmelidir

Merhaba arkadaşlar,
Başka konu açmak yerine buradan yazmak istedim şimdiden konu sahibinden özür dilerim.
Şofben 0 konumundayken ışıklar düşük voltajda yanmaya devam ediyor ve suyu yeterli seviyede ısıtmıyor. Kablo bağlantılarını kontrol ettim herhangi bir aksilik göremedim.
Şu kapalıyken 3 konuma getirdiğimde ışıklar sönüyor
Ayrıca çalıştırıldığı sırada ışıklarda titreme oluyor Yardımcı olursanız sevinirim

JOD0QE.jpg

Bunun nasıl olmasını bekliyorsunuz ?

0 konumundayken su açılmayana kadar ışıklar açılmaz. Su açılınca yeterli basınç oluşunca alttaki küçük ışık yanar ve düğme istenen konuma getirilir.

Önceden Normaldi ama ev değişikli yaptım ve elektiriği prizden çekmek zorunda kaldım

Şofben 0 konumundayken ışıklar düşük voltajda yanmaya devam ediyor ve suyu yeterli seviyede ısıtmıyor
0 konumundayken ışıklar dedim diğer sorun için araya ve ekledim bende biliyorum 0 konumunda ısıtmayacağını

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri