ihlas sohben sorunu :(

tugmel

Üye
selamın aleyküm arkadaslar öncelikle aranıza yeni katıldım.herkese cok cok selamlar.benim ihlas sohbende bi sorun var sorun şu düğme sıfır (0 ) konumundayken kırmızı ısık yanıyor ve suyu açtıgım an ısıklarda woltaaj düsüyor su ise sıcak akıyor daha önce böyle bir durum yoktu evden tasındık böyle bi durum meydana geldi bana yardımcı olabilek arkadaslar arıyorum nedeni nedir acaba
saygılar....

bulunduğun yerde voltaj düşük sohben devreye girdiğinde iyice düşüyor lambaların körleşmesi normal çünkü şohben 7500w, daha önceki yerde sanırım voltaj çok iyiymiş.

bulunduğun yerde voltaj düşük sohben devreye girdiğinde iyice düşüyor lambaların körleşmesi normal çünkü şohben 7500w, daha önceki yerde sanırım voltaj çok iyiymiş.

sanırım arkadaşın sorunu başka..
mesajında çalıştırma anahtarı 0 da iken ssıcak suyu açtığında çalıştığından bahsediyor..
ki buna bildiğim kadarı ile bir kaç neden olabilir...
öncelikle cihaz termosifonmu ani su ısıtıcısımı. bu belirsiz...
eger ani su ısıtıcısı ise elektrik saatinden özel bir hat ile enerji çekilmesi en başta yapılması gereken.. (topraklı fiş ile prizde kulaılmasın sakın ha..)
eger buna rağmen sorun devam ediyorsa ani su ısıtıcısının rezinstansı konrol edilmeli toprak hattı muhakkak ölçülmelidir..
sağlamsa son adım kumanda komitatörü ve basınç siviçleri kontrol edilmelidir
eger cihaz termosifon ise önce rezinstans ölçülmeli ve topraklama kontrol edilmelidir....
saygılar

yanlız (0 ) konumundayken neden sıcak su geliyor onuda anlamıs değilim ? o neden oluyordur kardeşim

mesajında çalıştırma anahtarı 0 da iken ssıcak suyu açtığında çalıştığından bahsediyor..
eger ani su ısıtıcısı ise elektrik saatinden özel bir hat ile enerji çekilmesi en başta yapılması gereken.. (topraklı fiş ile prizde kulaılmasın sakın ha..)
eger buna rağmen sorun devam ediyorsa ani su ısıtıcısının rezinstansı konrol edilmeli toprak hattı muhakkak ölçülmelidir..
eger cihaz termosifon ise önce rezinstans ölçülmeli ve topraklama kontrol edilmelidir....
saygılar

ihlas ani su ısıtıcılı sofben kardeşim bağlantısı prize bağlı değil üst tarafta yuvarlak kutu içinde bağlantı kabloları vardı onlara eklemişler.napmam gerekli acaba bağlantısını yaparken sofben içindeki kablolarda bir yanlıslık yapmıs olabilirlermi?

yanlız (0 ) konumundayken neden sıcak su geliyor onuda anlamıs değilim ? o neden oluyordur kardeşim

rezinstansınız patlamış sa bir şeklide notr hattını sudan tamamlayabilir.. yani kumanda düğmesi notr hattını kesse bile nötrü su ve su boruları vasıtası ile tamamlayarak suyu ısıtabilir..

saygılar

doğrusun. eğer 0 konumunda çalışıyorsa(ani su ısıtıcısı ise ) kumanda anahtarı yapışık kalmış .değiştirmeli.(siviçler anahtardan sonra devreyi kesiyor aızalı değildir; yinede genel kontrol yap) bağlantıyı söylemedim inşallah tevzi tabloya kadar ayrı besleme kablosu çekmişsindir.öyle değilse mutlaka çek tesisat dayanmaz

ihlas ani su ısıtıcılı sofben kardeşim bağlantısı prize bağlı değil üst tarafta yuvarlak kutu içinde bağlantı kabloları vardı onlara eklemişler.napmam gerekli acaba bağlantısını yaparken sofben içindeki kablolarda bir yanlıslık yapmıs olabilirlermi?

arkadaş çok iiyii bir usta imiş!!!!!!
bu tür su ısıtcıları en az 5000w güç harcarlar ki ihlas markasında bu değer 7000w a kadar yükselebilir...
eger 7000w lık bir su ısıtıcısı ise tavsiyem iyi bir elektrikçiye evinizin saatinden bir özel hat çektirmeniz. aksi taktirde o cihaz uzun sürede evinizin elektirk hattın perişan eder hatta yangın bile çıkartabilir....

arkadaslar çok teşekkür ederim .en kısa zamanda elektrikçi cağırıp bakmasını söylücem

basınç siviçlerinden biri veya 3 kademeli dügme yapışık kalmış olabilir,acıp kontrol etmelisiniz,elektrikci cagırın bencede...ama dedigim seylerdense servis yardımcı olur...kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri