ihlas gibi şofbenlere kesin çözüm

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar aslında ben 1 öneri sunuyorum ve fikirlerinizi bekliyorum banyolara takılan ihlas arzum ve demir döküm gibi ani su ısıtıcılar 7000 wat olup devamlı şofbenleri arızalandırmaktadır su siwici termostat kademe anahtarları klemens ve kabloları ben dairede banyo kapısına kadar 3x4 nym çekip 6 lı otomat kutusu koyarak 1 ad 2 kapalı 2 açık kontaklı kontaktör ve 1 ad otomat koyarak rezistansın 1 ve 2 kademede toplayıp güç devresini kontaktör üzerinden vererek anahtar siwiç klemens yanmalarını ve arızalanmasını engellemek istiyorum ayrıca kontaktöre faz verip mühürleme kontağına nötürü şofbenin kademe anahtarı ve siviçlerden geçirip nötür kopmalarındada tedbir almış oluruz biraz abartılı ama bence güzel hoşuma gitti önerilerinizi bekliyorum ve ya bu sistemi şofben içerisine yerleştirme nasıl olur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ben memnunum şofbenimden, banyoda gürültülü bir panoya ihtiyaç olmasa gerek,

güzel fikir.ama elektrikli cihazlarda arızayı sıfıra indirme ihtimali yoktur.tabi tedbir iyidir herzaman olabilir.nötr mecbur kullanmak zorundasın bobinin çekmesi için .nötr yoksa kontaktör zaten çekmez.bence bide kaçak akım şalteri kullan.daha önemli...

Arkadaşlar aslında ben 1 öneri sunuyorum ve fikirlerinizi bekliyorum banyolara takılan ihlas arzum ve demir döküm gibi ani su ısıtıcılar 7000 wat olup devamlı şofbenleri arızalandırmaktadır su siwici termostat kademe anahtarları klemens ve kabloları ben dairede banyo kapısına kadar 3x4 nym çekip 6 lı otomat kutusu koyarak 1 ad 2 kapalı 2 açık kontaklı kontaktör ve 1 ad otomat koyarak rezistansın 1 ve 2 kademede toplayıp güç devresini kontaktör üzerinden vererek anahtar siwiç klemens yanmalarını ve arızalanmasını engellemek istiyorum ayrıca kontaktöre faz verip mühürleme kontağına nötürü şofbenin kademe anahtarı ve siviçlerden geçirip nötür kopmalarındada tedbir almış oluruz biraz abartılı ama bence güzel hoşuma gitti önerilerinizi bekliyorum ve ya bu sistemi şofben içerisine yerleştirme nasıl olur

Ben de uzun süredir ani su ısıtıcısı kullanıyorum.2 kez switch arızalandı ve kontaktör aldım,bekliyor.Yine arıza yaparsa kontaktörü bağlayacağım

Ayrıca bazı vatandaşlar sakıncaları söylenmesine rağmen birkaç metre fazla kablo parası vermemek için enejinin buvattan alınması konusunda ısrar ediyor(gerçi ısrara rağmen yapmıyordum) bu şekilde yanan çok linye hattıyla karşılaştım.

arkadaşım hiç gerek yok elektriksel olarak çok iyi ama aşırı masraf cihaza gelen hattı sağlam yap en azından cihazın orjinalliğini bozmazsın

ben yalaşık onseneye yakın ani su ısıtıcısı kullanıyorum. Şuanakadar bir sorunla karşılaşmadım.Bence o masrafa deymez.

arkadaşım hiç gerek yok elektriksel olarak çok iyi ama aşırı masraf cihaza gelen hattı sağlam yap en azından cihazın orjinalliğini bozmazsın

aynen birde girişe KAK tak daha ekonomik,

burda şofbenler neden arızalanıyor anlayamadım? su ısıtıcı varsa banyoda şofbenle işiniz ne? ayrıca burada ne yaptığınızı da çözemedim. İki güç devresini ayırmak gibi bi şey mi? ani güç çekilmesi ile olayın alakasını tam oturtamadım kafama açıklarsanız sevinirim..

hattı sağlam çekersen hiç bir sorun olmaz
vatandaş bilmiyor meslekteşlarımızda onlara uyuyor
bir arkadaşın evinde 1.5mm lik toprağıda olmayan hatta 7000w lık şofben bağlamış ve idare eder demiş.
mantıken hiç bir izahı yok vebal altına girmeye gerek yok,hat uygun değilse yapma kardeşim sağlam bir şekilde hattını ayrıca çek sigortagrubunu düzgün seç arkana bakma için rahat olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri