Ihlas şohben ışık sorunu

şohbenin ısıtma kademesi ayarlayan anahtarı takılı kalıp bozuldu çalışıyoru fakat anahtar sıkışmıştı bende hemen şohbeni sökerek tamirciye götürdüm ve anahtarı değiştirttim fakat şu anda şohben 0 konumundayken üzerindeki ışık az miktarda yanıyor aynı şekilde şohben sıfır konumundayken suyu açıp şohbene verince ışık tamamen sönüyor kademeyi 1 e alınca ışık tekrar güzel bir şekilde yanıyor ve suyu ısıtıyor sorunsuz çalışıyor eskiden sıfır konumundayken ışığı hiç yanmazdı ayrıca su akmıyorken sıfır konumunda ışık yanıyor ama suyu açıp şohbene verince neden sönüyor anlamadım aynı yere tekrar götüreceğim ama götürmeden sizlere danışmak istedim şimdiden teşekkürler

Model : ihlas 105 A5

Takılan yeni anahtar da kisa devre olabilir. Kac para masraf yaptınız bilmiyorum ama 70 80 tl ye en ucuz sofbeni alın tskin. Eskisi ile uğraşmaya değmez. Ben 60 tl ye aldım canavar. Bozulursa atıp yenisini alcam. Teknoloji aynı nasilsa bana göre. 300liralik ta aynı. Zaten 300 tllik 2 senede kirec yapacak. 60 lik ta.

foto temsilidir . kaçak akım koruma röleniz mi ? ( hayat koruma )
sarı yeşil kablo 5 nolu takmayı unutmayın veya yerinden çıkmış olmasın .

1- 1. kademe ısıtma bağlantısı,
2- 2. kademe ısıtma bağlantısı,
3- Nötr ortak bağlantısı
4- Termostat,
5- Topraklama bağlantısı

i448b40b8y.jpg

foto temsilidir . kaçak akım koruma röleniz mi ? ( hayat koruma )
sarı yeşil kablo 5 nolu takmayı unutmayın veya yerinden çıkmış olmasın .

1- 1. kademe ısıtma bağlantısı,
2- 2. kademe ısıtma bağlantısı,
3- Nötr ortak bağlantısı
4- Termostat,
5- Topraklama bağlantısı

Ekli dosyayı görüntüle 60384
tam olarak demek istediğnizi anlamadım kaçak akım koruma roleniz mi derken neyi kastetdiniz kapağı söküp tekrar dediğiniz kabloları kontrol edeceğim

tam olarak demek istediğnizi anlamadım kaçak akım koruma roleniz mi derken neyi kastetdiniz kapağı söküp tekrar dediğiniz kabloları kontrol edeceğim

kaçak akım koruma röleniz var mi ? ( hayat koruma ) demek istemiştim var kelimesini unutmuşum yazmayı
şohben tehlikeli cihazdır , yoksa takılması uyarısı yapmış oldum .

kaçak akım koruma röleniz var mi ? ( hayat koruma ) demek istemiştim var kelimesini unutmuşum yazmayı
şohben tehlikeli cihazdır , yoksa takılması uyarısı yapmış oldum .
kaçak akım rolem yok sorun bundan kaynaklanabilir mi diyorsunuz. öncedende yoktu ama bu sorunu yaşamadım en kısa sürede alıp takmalıyım ozaman

Birde böyle dursa sorun yaratırmı yoksa sökmelimiyim tamir edene kadar

Cihaz sıfır konumundayken yanan ışığın seviyrsi aşşağıdaki resimde gözüküyor
IMG_20200108_200447.jpeg
IMG_20200108_200455.jpeg

kaçak akım rolem yok sorun bundan kaynaklanabilir mi diyorsunuz. öncedende yoktu ama bu sorunu yaşamadım en kısa sürede alıp takmalıyım ozaman

sorun kaçak akım rölesi var veya yok olmasından kaynaklanmaz ,
amaç hayat koruma ( kısmen )

topraklama , kademe anahtarı , basınç siviçleri , su akış şalteri , su basınçı fazla olabilir vs gibi kontrol edilmesi .
iş güvenliğine dikkat edilmesi .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ihlas-sohben-sorunu.37167/

Son düzenleme:
sorun kaçak akım rölesi var veya yok olmasından kaynaklanmaz ,
amaç hayat koruma ( kısmen )

topraklama , kademe anahtarı , basınç siviçleri , su akış şalteri , su basınçı fazla olabilir vs gibi kontrol edilmesi .
iş güvenliğine dikkat edilmesi .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ihlas-sohben-sorunu.37167/

Bu gün cihazımı tekrar tamirciye götürdüm ve kontrol etti cihazda bir sorun olmadığını benim topraklama hattımda bir sorun olduğunu belirtti topraklama hattını nasıl kontrol edebilirim evde elektronik devrelerim için aldığım multimetrem var topraklama sıkıntısı konuda bahsettiğim duruma neden olur mu şimdiden teşekkürler

güncelleme : multimetre ile eksi ve toprak uçlarını ölçmeye çalıştım sıfır gösterdi cihazım basit bir cihaz yanlış modda denemiş olabilirim fakat toprak ile eksi uçları arasında kısa devre kontrolü yaptım cihaz öttü
bu hattı çeken kişi prizden çekmiş anladığım kadarıyla gelen ses sonucunda sıfırlama yaptığı sonucuna ulaştım kendimce sizinde fikirlerinizi almak isterim

Son düzenleme:
Bu gün cihazımı tekrar tamirciye götürdüm ve kontrol etti cihazda bir sorun olmadığını benim topraklama hattımda bir sorun olduğunu belirtti topraklama hattını nasıl kontrol edebilirim evde elektronik devrelerim için aldığım multimetrem var topraklama sıkıntısı konuda bahsettiğim duruma neden olur mu şimdiden teşekkürler

güncelleme : multimetre ile eksi ve toprak uçlarını ölçmeye çalıştım sıfır gösterdi cihazım basit bir cihaz yanlış modda denemiş olabilirim fakat toprak ile eksi uçları arasında kısa devre kontrolü yaptım cihaz öttü
bu hattı çeken kişi prizden çekmiş anladığım kadarıyla gelen ses sonucunda sıfırlama yaptığı sonucuna ulaştım kendimce sizinde fikirlerinizi almak isterim

lambanın yanması bahanesi oldu !!! hayır haber diyelim ( tehlike ? )
topraklama durumu ?
eskiden niye lamba yanma durumu yoktu , o zaman diyeceğim !!!
alakası olabilir mi diyorum basınç etkisi siviçler ? ( varsayımdır )
hayırlısı diyelim .

nötr ve toprak birleşmesi varsa tamamının sökulmesi uyğun hale getirilmesi !!!
en kısa zamanda topraklama ve kaçak akım rölesi takılması .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektrikli-Şofben-topraklama-sorunu.10601/

ölçü aleti.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri