IGBT Modül ile İndüksiyon

Bilemiyorum bunları ne kadar iş görüyor fikrim yok. Yalnız yağı geçirmek mantıklı değil. Doğrusu suyu ısıtıp esanjor kullanmak düşüncesindeyim . Gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim . Ufkumuz genişlesin
Tabiki paylaşırım. paylaşım olmayacak olsaydık herkesle özel mesajlarla görüşmek durumunda olurduk. Neyse ki burada herkes bilgisini yazıyor ve isteyen yararlanıyor .
Şimdi Yağ döndürmek neden mantıklı değil ?
Su eşanjör ile döndürme fikri bende de var. Fakat indüksiyonu istediğim gibi çalıştıramadım.
Yarım parmak boruyu 5sn içinde Nar gibi kızartıyor 520C lere çıkarıyor fakat içinden su geçirdiğmiz de ısıtamıyoruz çok geç sürüyor. İndüksiyon frekansımız 35Khz bunu düşürmelimiyiz yükseltmelimiyiz ?
Eğerki değiştirmek gerekiyorsa frekansı neyle değiştirmeliyiz ? Bobinle mi Kondansatörle mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tabiki paylaşırım. paylaşım olmayacak olsaydık herkesle özel mesajlarla görüşmek durumunda olurduk. Neyse ki burada herkes bilgisini yazıyor ve isteyen yararlanıyor .
Şimdi Yağ döndürmek neden mantıklı değil ?
Su eşanjör ile döndürme fikri bende de var. Fakat indüksiyonu istediğim gibi çalıştıramadım.
Yarım parmak boruyu 5sn içinde Nar gibi kızartıyor 520C lere çıkarıyor fakat içinden su geçirdiğmiz de ısıtamıyoruz çok geç sürüyor. İndüksiyon frekansımız 35Khz bunu düşürmelimiyiz yükseltmelimiyiz ?
Eğerki değiştirmek gerekiyorsa frekansı neyle değiştirmeliyiz ? Bobinle mi Kondansatörle mi ?
Suyu yarım parmak borunun içerisinden geçirmek olabilir . İndüksiyonun su üzerinde etkisi olmaz sanıyorum

Evet indüksiyon su üzerinde hiçbir etkisi yok. Değişik boru tasarımları yaptım ama verim alamadım. Sanırım benim frekanslarla oynamam gerekli.

Evet indüksiyon su üzerinde hiçbir etkisi yok. Değişik boru tasarımları yaptım ama verim alamadım. Sanırım benim frekanslarla oynamam gerekli.
Vallahi abi hani birşeyle uğraşırken biri çıkar saçma bi akıl verirde halin gücün kalmazya şimdi tam onu yaşatmak istedim . Al bi ihlas şofben bak keyfine ;)

Neden ihlas dermişim :D yok usta amacım şofben felan değil. Resitans ile ısıtacaktım ben aslında 2 adet 6kw 380V resitans aldım taktım ikiside 1er gun ara ile patlayınca resitans dan soğudum ve kireçlenmesi vs derdi çok onun. Ama indüksiyon daha hoş ve temiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri