IE2 ve IE4 arasındaki tüketim farki

xseroot

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Asenkron elektrik motorlarında verimlilik standartı olan İE sınıfın için değerler ortalama nedir? Yani IE1 olan 110kw bir motor ile IE4 olan bir 110kw motor arasındaki elektrik tüketimi %kac fark gösterir.
Son olarak da surucu/invertor ile kullanilacak motorlarda bu standarta uyma zorunluluğu yok, sürücü ile kullanıldığında verimlilik sınıfının bir önemi kalmadığı için mi?
Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Evet burada direkt verimlilik olarak gelen fayda ortalama %4 denmiş, ben verimli olmadıklarını düşünmedim, ama kafamı karıştiran nokta sürücü ile kullanılacak motorlarda verimlilik sınıfı aranmiyor, yani uygulamamda sürücü var ise IE1 ile IE4 arasında belirtilen farki göremeyecek miyim bunu merak ediyorum.

Evet burada direkt verimlilik olarak gelen fayda ortalama %4 denmiş, ben verimli olmadıklarını düşünmedim, ama kafamı karıştiran nokta sürücü ile kullanılacak motorlarda verimlilik sınıfı aranmiyor, yani uygulamamda sürücü var ise IE1 ile IE4 arasında belirtilen farki göremeyecek miyim bunu merak ediyorum.

En iyisi deneyip görmek farklı verime sahip aynı güçteki motor lari deneyerek görmek daha sağlıklı olur

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri