Icf fırın çalışmıyor

İyi Akşamlar ustalar forumda yeniyim ama eli kontrol kalemi tutanlardanim bugün eve geldiğimde icf marka ankastre fırının çalışmadığı gördüm en son yüksek ısıda birşeyler pişirmiştik fırının fan çalışıyor iç lamba ve rezistans çalışmıyor rezistansın girişlerine elektrik geliyor ancak resistans ısıtmıyor sorun ne olabilir

İyi Akşamlar ustalar forumda yeniyim ama eli kontrol kalemi tutanlardanim bugün eve geldiğimde icf marka ankastre fırının çalışmadığı gördüm en son yüksek ısıda birşeyler pişirmiştik fırının fan çalışıyor iç lamba ve rezistans çalışmıyor rezistansın girişlerine elektrik geliyor ancak resistans ısıtmıyor sorun ne olabilir
Fırının rezistansları sağlam mı ölçülmeli rezistansların telleri zamanla kopabiliyor rezistansların da lambalar gibi bir ömrü var veya başka nedenlerle zamanla kopuyor
İkinci sorunda rezistanslar çok akım çektiği için rezistansların ek yerleri kopabiliyor veya yanabiliyor bu noktaların kontrol edilmesi gerekiyor
Elinizde ölçü aleti yoksa rezistans içten koptuysa arızayı bulamazsınız

Fırının rezistansları sağlam mı ölçülmeli rezistansların telleri zamanla kopabiliyor rezistansların da lambalar gibi bir ömrü var veya başka nedenlerle zamanla kopuyor
İkinci sorunda rezistanslar çok akım çektiği için rezistansların ek yerleri kopabiliyor veya yanabiliyor bu noktaların kontrol edilmesi gerekiyor
Rezistansı söktüm yarın bir ölçü aleti alacağım benim merak ettiğim şey iç lamba neden yanmıyor birbirine bağlı mı

Komutatöre de göz atın.

lambayı söküp kontrol edin
Ettim sağlam lamba bozuk olsa bile fırın ısıtmıyor teşekkür ederim
Direnç ölçer ile ölçüm yaptım bip sesi geliyor
Rezistansı söktüm yarın bir ölçü aleti alacağım benim merak ettiğim şey iç lamba neden yanmıyor birbirine bağlı mı
Ölçü aleti ile ölçüm rezistansı bip sesi geliyor başka bir yerden ölçüm mü yapmam gerekiyor bilemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Komütatörü nasıl kontrol ederim

Bendede icf firin var, en son salter attirmisti 2 hafta once. Ondan sonra bir kac kere calisti, bir sorun yoktu. Bugun tamamen gitti. Isik yanmiyor ve isitma da yapmiyor bir tek fan calistiriyor. Kontrol edince buraya yazarim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri