I/O İle ilgili bir problem yaşıyorum.

savas59

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Q61P CPU sahip bir mitsubishi PLC nin resimde işaretlediğim Input modülüne bir input vermem gerekiyor.

Klemens üzerinden inputa sinyal verdiğimde 6 yanıp sönüyor yani plc modülü görüyor. Ancak X kaç olduğunu bir türlü bulamadım bunu nasıl kontrol edebilirim. Program içerisinden de bakıyorum X6 X60 Vb. denememe rağmen bir sonuç elde edemedim.

Bilgi verebilirseniz sevinirim.

sado06

Uzman Üye
modüle bagladıgın kablonun bağlantı diağramını ve konnektörün yapısını kontrol et oradan çıkar

Konu Sah
S

savas59

Üye
modüle bagladıgın kablonun bağlantı diağramını ve konnektörün yapısını kontrol et oradan çıkar
Teşekkürler.

Peki bu I/O listini nasıl açabilirim. Giriş çıkışların listelendiği ve kullanılan / kullanılmayan I/O ları gördüğümüz bir alan olması gerekiyordu ancak onu bulamadım.

Q173LX fiziksel bir input modulu degildir. 8 eksen ekstra servo kontrol moduludur. Diger modullerde olan QX41 olana bakın. Gx developerda program yedeginiz varsa ustteki barda find/replace üzerinden enaltta list of used device tıklayın. Find device boşluguna X60 yazın cpunun sağındaki moduller 32 bit 3 adetten sonra sizin fiziksel girişiniz x60 dan sonra başlıyor. Önünde yıldız işareti yoksa kullanılmıyordur.....
Bu arada Cpunuz Q61 değil. O power supply modülü. Sisteminizde 2 adet cpu var. Q06H PLC ve Q173 motion kontrol PLC.

Son düzenleme:

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
112,937
Kullanıcılar
414,694
Son üye
hidayetyilmaz

Yeni konular