işyeri için kaçak akım rölesi yardım lütfen

azelya

Üye
sevgili ustalarım öncelikle herkese bol ve hayırlı kazançlar dilerim. 6 yıllık beyaz eşya servisiyim uzun uğraşlar sonunda kendime bir işyeri almayı başardım. sıfır bina. binaya taşınmadan bazı hazırlıklar yapmak istiyorum. yeni taşınacağım işyerinde meslek icabı, işyerine gelen cihazlar yüzünden sık sık kaçak akım rölem atacak. benim sorunum şu. işyerimde atan sigorta yüzünden binada oturanlar mağdur olmasın istiyorum. yani binadaki ana panodaki kaçak akım rölesi atmasın benim yüzümden . sadece işyerimdeki sigorta atsın. buna nasıl bir önlem alabiliriz. cvplar için teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba
Öncelikle bizi yaratan Allah'a şükürler olsun.
Bütün müslümanlara hayırlı olsun.
Kurban Bayramınız mübarek olsun.
Allah sağlık ve helal kazançlı işler nasip etsin , Hayırlı olsun .

Binada işyeri ,daire ve büyük ihtimalle asansör vardır
Giriş sayaç panosunda bina ait
1 adet 300 mA ( yangın ) kaçak akım rölesi mi ? takılmış .
1 adet asansör için 300 mA ( yangın ) kaçak akım rölesi mi ayrı mı ?
Her bölüm için kaçak akım rölesi mi ayrı mı ?
300 ma sorun yaratacaktır .her koşulda 300 mA lik selektif tip ve amperi uygun olmalıdır .
30 mA hayat koruma kaçak akım rölesi ,zaten her bölümde olmalıdır , 30 mA k.a.rölesi bağışık tip ve amperi uygun olmalıdır .

Birde tavsiyem kendinize ait bir pano yapın .
giriş çıkış voltmetre hz ampermetre göstergeli pano vs gibi .

Önlem diyelim . ( sorun varsa )
Voltaj ve amper sınırma cihazı veya regülatör ( daha iyi olur )

Kullanacağını cihaz bağlantı ( beyaz eşya vs ) amperine göre ,bağışık tip kaçak akım rölesi . ( aynı anda iş yerini k.a.rölesini açtırmaması gerekir )

Her beyaz eşya cihazını amperine ve tüm çeşitlerden siğortalar ve tipine ( b / c göre siğorta ve priz devreleri . ( ayrı siğortalar ve prizler )

Diyelim iki üç işi ayrı ( diğer elemanlar için ) yapılacaksa ona göre pano düzenlemesi yapılması .
Tesisat kabloları uyğunluğu ? diğer , ( düşünülerek pano oluşturma ve ileri durumları hesap etme )

Kolay Gelsin Sağlıcakla Kalın .

Sn.azelya, yeni yerin hayırlı olsun. Sami inci arkadaşın önerisi uygun birde sadece test edeceğiniz beyaz eşyaların devresine yetecek güçte bir izolasyon trafosu kullanabilirsiniz. Bu bina ana girişine selektif bir röle takılmasından biraz daha masraflı olabilir. Ama sonuç garanti olur. İzolasyon trafosu 220/220 v 3 veya 5 KVA size yeterli olabilir.https://www.acdc.com.tr/tr/izolasyon-trafosu-ozellikleri.html?model=izolasyon-trafosu&kva=3

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri