işte görülmedik cctv kamera sorunu

dogalyusuf

Üye
ustalarım üstadlarım güvenlik sistemlerinde elimden gelince yardımcı olmaya calısıyorum ve yardım alıyorum

ŞİMDİKİ SORUNUM:

bir projede 16 kameram var (CCTV) ben kurdum ama kameralardan bir tanesi 150 metre mesafede ki daha uzaklarıda var sorunsuz calısan coaksiyel kablo 4+1 kullandım elektriği kameranın dibinden verdim yani aynı kabloda besleme yok ama sorun su kamerayı pc karta taktığım zaman maximum 2 saat sonra görüntü gidiyor bnc den demeyin değil kabloyu karttan cıkarıp tekrar taktıgım zaman bir müddet calısıp tekrar görüntü gidiyor kabloyu ölçtüm saglam kamera yı denemedim ama kameranın yerini değiştirmeyi düşünüyorum yarın,, bilgisi olan varsa bi el atalım

YANİ BNC ,KABLO, KAMERA SAGLAM KARTTAN YER DEĞİŞTİRDİM AYNI KAMERA AYNI HATAYI VERİYOR MAXİMUM 1,5-2 SAAT CALISIP GÖRÜNTÜ YOK DİYOR CIKARIP TEKRAR TAKINCA OLAY NORMAL TABİİ MAXİMUM İKİ SAAT

şimdiden teşekkürler

bir defa basıma gelmişti kameraları farklı enerji kaynaklarından besliyordan eğer power supply ların hepsini aynı fazdan beslemek gerekiyor yani fazlar farklı olduğunda goruntude parazitlenme veya alakasız zamanlarda video loss durumu olusabilir kolaygelsin

görüntüde şerit olusuyor o benimde basıma gelmişti üstad ama ilk önce o uyarıyı vermesi lazım yani ekranda bir veya iki adet şerit olusuyor ve görüntü kaybı yasanıyor ama bu durup dururken giden bir görüntü ben hala ugrasmaktayım valla aklım almadı

kameradan olabilirmi acaba şimdi ben baska sağlam bi kamerayla yer değiştireyim bakalım ne olacak

arkdaşım kameran arızalı .aynı olay başıma geldi 3mk markaydı aynı 2 saat yada 3 saatte görüntü gidiyodu servise götürdüm verdim bi hafta sonra aldım arıza yok dediler.orda çalıştırdım yanımda yaptı arızayı bence kesin kameranı değiştir başkasıyla dene olacaktır

Arkadaşım kamera arzalı kendini üzme.............

SORUNU ÇÖZDÜM...!!!! eyvallah bende öyle tahmin etmiştim kameranın yerini değiştirdim baska yerde de yaptı yenisini taktım canavar oldu sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri